Poslední sobota má téma přístupnost pro zrakové postižené

Tuto sobotu 30. 10. 2010 od 15.00 v brněnské restauraci Veselá Vačice proběhne tradiční setkání vývojářů webových aplikací Poslední sobota, tentokrát zaměřené na zrakově postižené uživatele webů.

Pánové Roman Kabelka (první slepý programátor v Nette Framework) a Radek Pavlíček (vedoucí Centra pomůcek a informatiky TyfloCentra) předvedou principy práce s alternativními vstupy a výstupy, s webovou stránkou, formuláři, CSS a JavaScriptem a upozorní na potencionální úskalí AJAXových aplikací. Praktická ukázka se bude týkat zpřístupnění webových aplikací postavených na Nette Framework a tvorbě přístupných komponent. Vzorová pro a proti si ukážeme na populární komponentě DataGrid.

Bude následovat diskuse a konzultace přístupnosti konkrétních webů.

Poslední sobota je pravidelné neformální setkání přátel (nejen) Nette Frameworku, střídavě pořádané v Praze, Brně a jiných městech. Akce je určena všem zájemcům o programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo začátečníci. Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma. Bližší informace a potvrzení účasti najdete na fóru.

David Grudl školí, je autorem PHP knihoven Nette Framework, databázové vrstvy dibi a formátovače HTML kódu Texy!.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=1711