PHP Prague – konference a hackathon již tento pátek

Nemá smysl chodit kolem horké kaše. Praha nemá pravidelné PHP meetupy, tedy až do teď. :-) Proč bojovat mezi frameworky, když dnes jsou rozpadlé na malé komponenty a pokud chcete stavět super robustní aplikace, sáhnete vždy po vyhovující komponentě. Symfony a Nette komunity se spojily a dali tak prostor k vytvoření less-frameworkové konference PHP Prague, která se koná 3. června 2016 od 17h V Paralelní Polis a v sobotu pokračuje hackathonem o hodnotné ceny.

V pátek 3. června se v 16h. otevřou dveře pro první příchozí. Čeká nás pestrý program 6 přednášek ve 3. přednáškových blocích. Vždy jedna kratší a jedna delší přednáška.

  • Jan Klat – Automate All The Things!
  • Martin Hujer – framework-less code?
  • Ondřej Mirtes – coding standard
  • Marek Gach – PSR-7
  • Michal spaze Špaček – PHP WTF
  • Tomáš Strejček – Proč by sakra někdo měl chtít dělat eshop
  • Tomáš Fejfar – PHPStorm

Po poslední přednášce bude dán prostor partnerům a účastníkům, kteří mají zájem představit nápad na hackathon. Následně bude čas u piva na vytvoření teamů a klidně i položení základů aplikacím. V sobotu v 9h bude hackathon officiálně odstartován. O snídani, svačinu a lehký oběd bude postaráno, stějně jako o dostatečný pitný pivní režim. V 17h bude prezentace projektů a proběhne hlasování o vítezích. Vítezové získají hmotné i nehmotné ceny.

Celou sobotu budou na akci ku pomoci mentoři z partnerských firem, takže se nebojte přijít i se šíleným nápadem. Pokud bude dost šílený, určitě pro něj získáte podporu okolí a třeba vyhrajete.

Máte doma nějaký kus kódu, co chcete vydat jako open source a chyběla vám chvilka nebo pomoc z venčí? Ideální příležitost jak věc dotáhnout a vydat, a třeba i vyhrát nějakou hodnotnou cenu.

Těšíme se na vás
team PHP Prague

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=18367