Jubilejní 80. Poslední sobota v květnu zamíří do Plzně

Je to až k nevíře, ale neodvratně se blíží již 80. Poslední sobota. A program je opravdu nabitý. Začíná se již v 10 hodin workshopem, kde Martin Zlámal ukáže testovací nástroj Testbench, který pomůže nejen nováčkům k rychlému otestování aplikace. Následuje oběd a po obědě přednáškový blok, který výjimečně začne již ve 14:30.

V první přednášce si Matěj Koubík vezme na paškál legacy kód a ukáže účastníkům, jak refaktorovat starou aplikaci bez velkého trápení a starostí. Naváže Martin Štekl, který bude mluvit o tom, jak přistupovat k budování produktu tak, aby se z toho vývojáři nezbláznili. Vojtěch Kohout se následně rozpovídá o to, jak vtisknout PHP poli schéma pomocí nástroje Schematic.
Po krátké přestávce se zaměří David Matějka na Latte snippety a ukáže jak jsou vlastně implementované, čemu se vyhnout a jaká jsou jejich omezení. Jan Tvrdík představí Nextras Mail Panel a podívá se na jeho alternativy. Organizaci v kódu bude rozebírat Richard Ejem. Návštěvníkům ukáže jak psát přehledný, dobře testovatelný a rozšiřitelný kód. A v neposlední řadě ukáže Michal Säner GraphQL jakožto inovativní přístup ke tvoření API, který používají ve Facebooku.
Když vše půjde podle plánů, tak bude celá 80. Poslední sobota streamovaná online a celou akci zakončíme Na Spilce. A kde že to bude? Guldenerova 2657/17 – Plzeň v E-Centru:. 292 kroků od zastávky „Petrohrad“ (trolejbus č. 12), nebo 581 kroků od hlavního vlakového nádraží.

  • Matěj Koubík: Jak se nepodělat z legacy kódu v nové práci
  • Martin Štekl: Jak se staví sen
  • David Matějka: Snippety – proč a jak (ne)fungují
  • Vojtěch Kohout: Jak vtisknout PHP poli schéma
  • Jan Tvrdík: Nextras Mail Panel a jeho alternativy
  • David Grudl: připravuje se
  • Richard Ejem: Organizace kódu v Nette aplikaci
  • Michal Sänger: GraphQL

Potvrďte prosím svoji účast, vstup je zdarma.

PS: pro návštěvníky připravujeme malý dáreček

Komentáře: 1

Přehled komentářů

Oldis
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=18329