OIX nabízí ověření uživatele, které požaduje US vláda

Na konferenci RSA Conference 2010 dnes oznámili zástupci společností Google, PayPal, Equifax, VeriSign, Verizon, CA a Booz – Allen – Hamilton vytvoření organizace Open Identity Exchange (OIX). Jde o neziskovou organizaci, jejímž cílem je zajistit výměnu identifikačních údajů mezi soukromým a veřejným sektorem – jinými slovy certifikuje poskytovatele online identit, zda odpovídají stadardům vyžadovaným federální vládou USA.

Tento systém by neměl být zaměňován s OpenID, který slouží ke sdílení přihlašovacích informací na různých serverech. Úkolem OIX je certifikovat poskytovatele online identit a potvrdit, že jimi ověřené přihlašovací údaje splňují náležitosti, požadované federální vládou, a že mohou být použity k přihlášení na stránky státní správy. Prvními ověřenými poskytovateli jsou Google, PayPal a Equifax.

Zdroj: Mashable

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=1015