Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Nové testovací virtualy s Internet Explorerem

Nové testovací virtualy s Internet Explorerem

Zprávičky Webdesign

Microsoft vydal novou sadu testovacích virtuálních strojů obsahujících instalace jednotlivých verzí Internet Exploreru. Jednotlivé image jsou zdarma je stažení (k jejich spuštění použijte VirtualPC) a obsahují plně funkční instalaci Windows XP nebo Vista Business, která je ovšem časově omezená (přibližně na čtvrt roku). Po vypršení dané doby budou uvolněny nové image. Stáhnout si můžete zvláštní image pro IE6, IE7 a IE8. Po stažení doporučujeme pro lepší výkon zapnout používání virtuální paměti, které bylo pro snížení velikosti před vytvořením image vypnuto.

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Vibe coding a skutečná cena kódu, který nikdo nečte

AI
Komentáře: 1
Andrej Karpathy pojmenoval vibe coding v únoru 2025 jako víkendový experiment, kdy vývojář nečte kód a nechá AI dělat všechno. Collins Dictionary z toho udělal slovo roku, startupy kolem toho vyrostly na desítky miliard dolarů. Jenže nejrigoróznější nezávislá studie zjistila, že AI nástroje zkušené vývojáře zpomalují o 19 %, přestože si oni sami mysleli, že zrychlili o 20 %. Mezi tím, co o vibe codingu věříme, a tím, co o něm víme, zeje díra – a je načase se do ní podívat.

MCP vyhrál. Teď musí dokázat, že si tu výhru zaslouží

Model Context Protocol se za sedmnáct měsíců proměnil z interního experimentu Anthropic v de facto standard pro propojení AI modelů s nástroji — s 97 miliony stažení SDK měsíčně a podporou všech velkých hráčů. Jenže adopce ještě není totéž co produkční zralost. Kontextová inflace, tool poisoning a naivní obalování REST API ukazují, že skutečný problém MCP není protokol sám, ale způsob, jakým ho vývojáři používají.