Microsoft od AOL kupuje 800 patentů, pravděpodobně z Netscape

Microsoft s AOL uzavřel dohodu o koupi 800 patentů (tisková zpráva, Slashgear.com). O povaze těchto patentů pokrytých dohodou není zatím více známo, Petr Kafka tvrdí, že se nejspíš jedná o patenty pocházející z prohlížeče Netscape, což zní věrohodně, ovšem tahle zpráva nebyla dosud potvrzena. Vzhledem k tomu, že Microsoft kupuje i podíl v AOL, potom by touto dohodou svým způsobem kupoval i část Netscape, se kterým v 90. letech bojoval o „nadvládu“ na Webu, a který odstartoval i následující soudní spor Spojené státy vs. Microsoft.

Patentové války o základní technologie Webu zdaleka nejsou minulostí, viz případ Eolas, jehož poslední soudní přelíčením, ve kterém Eolas žaloval mj. Google, Adobe a další velké společnosti, probíhalo v tomto roce. Není divu, že velké společnosti mají o podobné patenty zájem.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=2515