Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Jak na testování v prohlížečích

Jak na testování v prohlížečích

Zprávičky Webdesign

Testování v prohlížečích bývalo mnohem snazší. Dnes se musíme potýkat s pěti hlavními prohlížeči a navíc v několika verzích. Sitepoint dnes píše o několika cestách, jak se s tímto testováním vyrovnat.

Sitepoint doporučuje, aby dnes web designeři testovali v těchto prohlížečích, čímž by měli pokrýt zhruba 99% uživatelů svých stránek:

  • Microsoft IE6 and IE7 (IE8 již brzy)
  • Mozilla Firefox 2 and 3 (Firefox 3.5 již brzy)
  • Apple Safari 3 (Safari 4 již brzy)
  • Google Chrome 1
  • Opera 9

Pro testování v podstatě můžeme použít buď online simulátory a nebo si potřebné prohlížeče nainstalovat k sobě na počítač. Což lze jednoduše udělat s Firefoxem, Operou a Safari (stačí vybrat pro instalaci jinou složku), problém nastává u IE. Sitepoint shrnuje možnosti, jak tento prohlížeč nainstalovat ve více verzích na jeden počítač a upozorňuje na možné problémy s aplikací IETester, která simuluje jednotlivé verze IE.

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hoween

Opět se ukazuje, že tupě opsat článek a nepřemýšlet nad ním je podstatně jednodušší, než zapojit jedinou mozkovou buňku. Myslím, že se tomu říká Macichovatění. Článek totiž obsahuje dvě podstatné chyby.

1) Rozdíl mezi Operou 9.0 a 9.62 (nebo co je aktuální) je mnohem větší, než mezi FF2 a FF3. Takže testovat v Opeře 9 je nesmysl, stejně jako ve FF2. Trochu to smazává fakt, že zastoupení tohoto prohlížeče je tak slabé, že opravdu stačí zběžně testovat prakticky v jakékoli verzi Opery, stejně si nikdo případných problémů nevšimne.

2) IETester je možná fajn pro Visty, ale globálně je nepoužitelný a naprosto nestabilní. Na pět spuštění připadají 3-4 pády a na pět pageviews 1-2 pády. Na XPčkách je mnohem lepší MultipleIE, který ovšem článek nezmiňuje.

JD

Ja treba na WinXP s IETesterem problemy nemam. Nepada mi…

Srigi

Najlepsim riesenim IE6 a 7 je jednoznacne virtualizacia. IETester je sialene nestabilny a jeho IE6 sa nesparava rovnako ako nativna IE6 vo WinXP!

Clawdbot (Moltbot): osobní AI agent, který vykonává práci za vás

AI
Komentáře: 1
Clawdbot, dnes známý jako Moltbot, není jen další chatbot – je to osobní AI agent, který umí přímo vykonávat úkoly, místo aby jen radil. Stačí mu zadat cíl, a on sám zpracuje e-maily, plánuje schůzky, vyhledává informace nebo spouští skripty. Open-source a self-hosted přístup zajišťuje plnou kontrolu nad daty i nástroji, a dává tak uživatelům možnost mít vlastního digitálního asistenta, který skutečně pracuje za ně.

Skutečná cena mikroslužeb: výkon, složitost a režie

Mikroslužby slibují flexibilitu, nezávislé nasazování a snadné škálování týmů. Ve skutečnosti však každé síťové volání přidává latenci, zvyšuje režii a komplikuje dostupnost. Tento článek ukazuje, proč i jednoduché workflow může být v mikroslužbách pomalejší než v monolitu, doplněno o čísla, kód a praktické tipy pro rozhodování mezi architekturami.