8 komentářů k článku Jak dlouho budeme podporovat Internet Explorer 6?:

 1. jkubos

  Vánoční dárek
  No já jsem dostal ukončení podpory IE6 v naší aplikaci jako vánoční dárek :-) Bojoval jsem o něj přibližně půl roku (a 2 roky o něm snil). Ale stejně se mi to podařilo jen proto, že je naše aplikace víceméně intranetová, takže si můžeme diktovat rozumné podmínky…

  Jinak podle mých zkušeností používají IE6 ve firmách i technici-inženýři a to i v případě, že mají možnost instalovat si jiný prohlížeč. Achjo…

 2. Tom

  Bojím, bojím...

  Bojím se, že za rok v propadlišti dějin nezmizí a jeho pád se zbrzdí :( Kéž bych se mýlil.

  Bohužel i dnes jsou weby (bratříčci Zdrojáku), kde je podíl IE 6 skoro 30 %.

  1. McBig

   Re: Bojím, bojím...
   Ač se mě to krajně nelíbí, na mých serverech – resp. na webech, které spravuji je situace podobná :(

 3. Jan Jelínek

  RE: Jak dlouho budeme podporovat Internet Explorer 6?
  Nedávno jsem někde viděl studii používanosti prohlížečů, z ktré vyplívalo, že podíl IE na domácích počítačích je téměř podobný jako u FF. Takže pravděpodobně zmizení IE6 v příštích měšících bude pravděpodobně úměrné investicím firem do nového vybavení.

 4. kraken107

  IE6 versus win2000
  Dokud uživatelé budou používat starší OS, např. win2000, tak bude i IE6. Domnívám se, že mnoho uživatelů je znechuceno vistama, proto zůstávají u svých oblíbených starých OS.

 5. David Grudl

  Dokud nebude něco lepšího
  > …nejdéle za rok měl průměrný podíl IE6 klesnout pod 10 %, což je hranice, pod kterou by si jej řada webdesignerů mohla dovolit ignorovat.

  Podle této logiky bychom mohli začít Operu ignorovat ihned a odvážnější webdesigneři by mohli začít ignorovat i Firefox, který má pouze dvojnásobné zastoupení než onen nicotný IE6.

  Bohužel, IE 6 je v mnoha směrech uživatelsky nejlepší prohlížeč a dokud Microsoft nenabídne něco lepšího, nelze jej odepisovat.

  D.G., Brzda Internetu (TM)

  1. Martin HassmanAutor příspěvku

   Re: Dokud nebude něco lepšího
   No, taky myslím, že Operu řada webdesignerů ignoruje 8-) Ale protože se Opera chová rozumně podobně jako Firefox, tak se to moc neprojeví.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=383