Jak dlouho budeme podporovat Internet Explorer 6?

Internet Explorer verze 6 byl kdysi dominantní kvalitní prohlížeč, dnes je ale spíš jen zastaralou brzdou, která komplikuje webdesignerům život. Jak dlouho jej bude třeba podporovat? Asa Dotzler z Mozilla Corporation sestavil graf vývoje světového podílu IE6 za poslední roky (data pochází do společnosti Net Applications a přibližně odpovídají hodnotám změřeným pro Českou republiku pomocí služby Navrcholu).

Pokud by se graf vyvíjel stále stejně, pak by nejdéle za rok měl průměrný podíl IE6 klesnout pod 10 %, což je hranice, pod kterou by si jej řada webdesignerů mohla dovolit ignorovat. Na některých webech (např. na Zdrojáku) se již dávno nachází pod touho hranicí. Během první poloviny tohoto roku má vyjít i osmá verze Internet Exploreru, ovšem zda urychlí pokles IE6, to není jisté.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 8

Přehled komentářů

jkubos Vánoční dárek
Martin Hassman Re: Vánoční dárek
Tom Bojím, bojím...
McBig Re: Bojím, bojím...
Jan Jelínek RE: Jak dlouho budeme podporovat Internet Explorer 6?
kraken107 IE6 versus win2000
David Grudl Dokud nebude něco lepšího
Martin Hassman Re: Dokud nebude něco lepšího
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=383