Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » HTML5 v IE8 a nižších verzích

HTML5 v IE8 a nižších verzích

Zprávičky Webdesign

Nálepky:

Pokud používáte nové tagy HTML5, víte, že starší Explorery takové tagy nejen nerozeznají, ale ani pro ně nevytvoří příslušný prvek v DOM. Řešení navrhl Remy Sharp. Jeho skript vytvoří nové elementy pomocí createElement(), a umožní tak IE, aby je správně začlenila do DOM. Bližší informace nabízí článek na serveru HTML5Doctor.

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
juraj

A pokiaľ naozaj rozumiete tomu, čo píšete, tak viete, že to, či prehliadač neznáme elementy začlení do stromu dokumentu alebo nie, je len otázka toho, ako je naprogramovaný. Firefox 3.6 alebo Opera 11 sú typickým príkladom prehliadačov, ktoré tieto elementy nerozpoznajú, ale zaradia ich do stromu.
Inak je to ako informácia pekne stará a myslím, že každý, kto nové HTML5 elementy používa, o tom vie.

MCZ

Shiv je sice základ, ale spíše bych doporučoval sáhnout rovnou po Modernizru, který dělá mj. to samé a dost užitečných věcí navíc. Anebo po Head JS, ale ten jsem nezkoušel.

Frugal computing: architektura pro dobu dražší infrastruktury

Vývojáři se naučili zrychlovat dotazy, přidávat cache, škálovat služby a hlídat účet za cloud. Frugal computing začíná o jednu otázku dřív: musí se výpočet, přesun dat, volání modelu nebo uložení vůbec stát? Rostoucí spotřeba datových center a nové evropské reportování ho posouvají do návrhu architektury, dřív než do závěrečné poznámky o udržitelnosti v prezentaci.