Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Hry v HTML5

Hry v HTML5

Ačkoli se mezi programátory leckdy nahlíží na počítačové hry trošku pokrytecky jako na plytkou zábavu nehodnou vznešených úkolů Opravdového Programátora, je nepopiratelné, že právě hry ženou v některých oblastech vývoj kupředu a že se v nich často nalézají zajímavé triky a hacky. A nemusí jít vždy jen o ty špičkové a vizuálně úchvatné kousky – leckdy nalezneme pozoruhodnou inspiraci i v nenápadných hříčkách. Dnes si ukážeme dvě z nich – podívejte se na helikoptéru v HTML5 a na HTML5 Pac Mana.

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
xxx

xxx
hry jsou jedním z nejnáročnějších softů na tvorbu strejdo, skloubí se v nich všechny možné prvky
xxx

Cloudflare otevřel zdrojové kódy Cloudflare OS – platformy pro AI agenty, aplikace a firemní práci

AI
Komentáře: 0
Cloudflare otevřel zdrojové kódy Cloudflare OS – platformy, kterou si přes rok testoval sám na sobě a která má dát každému zaměstnanci ve firmě AI agenta rozumějícího interním systémům, procesům a datům. Klíčové na celém řešení není samotné psaní kódu agentem, ale bezpečnostní model postavený na nulovém výchozím přístupu a takzvaných Gatekeeperech, které hlídají nejen to, jaká data agent smí číst, ale i kam se dál mohou dostat.

Pamatujete na počítadlo návštěv? Malá archeologie čísla, které web ukazoval sám o sobě

Tento web navštívilo 1 247 lidí.“ Blikající číslice ve stylu tachometru, logo TOPlistu pod patičkou, návštěvní kniha o dvě řádky níž. Devadesátá léta a začátek nultých nechávaly návštěvnost viset přímo na stránce – veřejně, pro každého. Dnes je stejné číslo schované v administraci, pod přihlášením a za souhlasem s cookies. Co se vlastně stalo mezi tím?