Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Hledáme programátora se zkušenostmi s WordPressem

Hledáme programátora se zkušenostmi s WordPressem

Zprávičky Různé

Nálepky:

Pro pomoc s přípravou nového redakčního systému pro Zdroják hledáme na září PHP programátora se zkušenostmi s programováním pro WordPress. Jedná se o částečný úvazek (cca 100 hodin), práci je možné vykonávat částečně z domova, částečně z kanceláře na poblíž Budějovické v Praze. Zájemci hlaste se na michal@illich.cz.

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
13 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pingy

Tak WordPress už umí snad každý, ne?

Michal Illich

Zatím se žádný neozval. Pár lidí ve firmě se zkušeností s WordPressem máme, ale radši bych někoho dalšího, ať nezpomalujeme naše současné projekty.

Lamicz

Na takový projekt WordPress? Bude to vůbec použitelné? Co jsem četl a viděl je to docela otesánek, hlavně na paměť a ani rychlost není nejlepší… Vyplatí se to oproti RS od iInfa?

Michal Illich

Ahoj, Michale,
běží na tom TechCrunch, Mashable, GigaOm či blogy New York Times, CNN či Forbesu. Viz http://en.wordpress.com/notable-users/ – myslím, že budeme v dobré společnosti.
Co se týká návštěvnosti, tak samotný wordpress.com má větší návštěvnost než libovolné české médium, takže se nebojím, že by to WordPress neutáhl.

yac

Tak ted jeste vedet kolik je pod tim zeleza a za tim administratorske frustrace.

Ja to nevim ale mam dojem, ze to neni zanedbatelne.

Michal Illich

Zjistíme :)

N

Ono to je pouzitelne na vsechno, ale znamena to pouzivat tisice ruznych pluginu, michat dohromady hodne PHP/HTML/CSS/­Javascript kodu v ruznych standardech a casem to mit v takovem stadiu, ze prejdes na neco jineho, vetsinou s podporou primo od vyrobce. Pouzivat system, ktery v zakladu nema ani podporu sessions je cesta do pekel.

To ze Zdrojak prechazi na WordPress je pro me posledni clanek co tu ctu, od takovych lidi se nemam co ucit. WordPress byl a je system pro webove amatery, kteri se nauci pouzivat FTP a nastavit MySQL connection.

Krtek

„To ze Zdrojak prechazi na WordPress je pro me posledni clanek co tu ctu, od takovych lidi se nemam co ucit. „

+1

Ovšem redakční systém není to nejhorší, dalo by se to přežít – ale hlavně tu poslední dobou chybí obsah… Ono vydávat překlad dva roky starého článku, jen aby tu něco vyšlo, to není moc působivé.

Martin Hassman

Zajímalo by mě, co konkrétně špatného bylo na onom textu, který popisoval problematiku, kterou u nás málo kdo zná a vyšel na magazínu, který u nás málo kdo čte? Co je špatného na tom přinést takový text českým čtenářům? Byl snad nefunkční, zastaralý nebo chybný?

Michal Illich

„od takovych lidi se nemam co ucit“
Nebojte, většina autorů na Zdrojáku WordPress nepoužívá :)

Doporučujete-li jiné CMS a máte s ním reálnou zkušenost z většího projektu, tak napište. Na WordPressu nijak netrváme, pouze vidíme že má výborné reference a umí to co potřebujeme.

Martin Zeman

A proč neudělat vlastní CMS na míru?
Podle potřeb a požadavků to snad není problém ;)

Martin Hassman

Jen proto, že něco jde udělat, neznamená, že je to nutně výhodné řešení 8-)

Martin Zeman

To jsem samozřejmě neřekl, ale ne vždy je dobré rozbíhat projekt na takto univerzálním CMS.

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.