Grafy pouze pomocí CSS? Ano jde to!

Alen Grakalic se pokusil vytvořit úsečkový graf pomocí kaskádových stylů a je nutno uznat, že se mu to do jisté míry podařilo (ukázka). Alen jednotlivé hodnoty zapsané v definičním seznamu označil třídami nesoucími informace o potřebném tvaru úsečky v daném intervalu (patřičná úsečka se následně zobrazí správným pozicováním obrázku obsahujícího množinu všech potřebných úseček).

Alenovo řešení je pochopitelně z řady důvodů nepraktické, jmenujme alespoň jeden: pokud bude potřebovat jiné popisky souřadnicových os, nezbude mu, než překreslit základní obrázek. V praxi pravděpodobně zvolíte jiné řešení, ať již budete generovat graf na straně serveru nebo u klienta pomocí JavaScriptu, Javy, Flashe nebo Silverlightu.

Přesto se jedná o zajímavou hříčku ukazující, že možnosti kaskádových stylů možná dosud nejsou ještě zcela prozkoumané. Alen se navíc před časem podobným způsobem pokusil o grafy sloupcové.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 1

Přehled komentářů

Lukáš Lánský Nemístný spam
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=512