5 komentářů k článku Mozilla Skywriter:

    1. Pavel Cvrček

     Re: Chyba názvu

     Do RSS jsem nekoukal, ale zachování URL mi přijde naprosto v pořádku. Představ si situaci, kdy ti v RSS čtečce přistane příspěvek, ty klepneš na URL, protože si jej chceš celý přečíst, ale ejhle… on mezitím změnil URL. Nic příjemného, čas od času na to narazím. Řešené změny URL jsem dosud viděl pouze u Wikipedie.

     1. ITGuru

      Re: Chyba názvu

      Tak by to samozřejmě fungovat nesmělo – to už raději nechat staré URL.
      Já do dělám tak, že když někdo změní (v mém systému) jméno článku, automaticky se vygeneruje nové URL a to je použito jako defaultní – tj. na webu se používá toto nové. Staré URL se však zachová a pokud na něj někdo vleze, přesměruje ho to na to nové (s 301kou).
      Tedy fungují obě, ale ať už člověk vleze na jakékoli – skončí na tom novém. Přijde mě to jako docala dobré řešení. Realizace je bez problémů, udržuje to dobré SEO.
      Pokud např. při vytváření produktu v shopu udělám překlep „LCD Moitor“ a pak bych jméno produktu opravil a zůstala URL „lcd-moitor“, je to špatné pro SEO i pro lidi.
      Nicméně už mám v pořádku název i v RSS – URL je sice stará, ale mě je to fuk :-) Jen jsem chtěl pomoct.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=1548