Nechte si vyfakturovat ladění pro Internet Explorer

Vytvořit web, aby fungoval ve všech běžných prohlížečích není vždy snadné. Nejvíce času webdesigneři zpravidla stráví laděním pro Internet Explorer. Proto vznikl recesistický projekt Invoice4Microsoft (pošlete fakturu Microsoftu), který funguje jednoduše: Kdykoliv budete vytvářet web, spočtěte si, kolik vás stálo jeho bezchybné zprovoznění v prohlížeči Internet Explorer a následně si nechte za tuto činnost vystavit fakturu.

Na webu Invoice4Microsoft můžete snadno zjistit sumu vyfakturovaných částek. Faktury z České republiky jsou adresovány české pobočce Microsoftu a mají splatnost do konce roku (zatím jsme se neinformovali, zda česká pobočka fakturu skutečně proplatí 8-). Jaká částka se do konce roku nashromáždí?

Je nutné zdůraznit, že doby se mění a připravovaný Internet Explorer 8 podporuje webové standardy opravdu na velmi slušné úrovni. Nicméně podíl starých verzí Internet Exploreru je stále nezanedbatelný. Situace se proto hned tak nezlepší a nové faktury tak budou ještě nějakou dobu přibývat.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 3

Přehled komentářů

Lukas Pohled od jinud
gin Re: Pohled od jinud
banter účetnictví
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=295