CZ.NIC zavádí technologii 6to4, prezentace z konference IT 10 jsou na stánkách akce

Na nedávné konferenci Internet a Technologie 10 představil Jaromír Talíř, technický ředitel sdružení CZ.NIC, technologii 6to4 a oznámil její spuštění pro uživatele českého internetu.

Převodových mechanismů, jakým je také 6to4, již existuje celá řada, do této doby však nebyl žádný z nich zprovozněn v České republice. Zájemci o technologii 6to4, ale i o další převodové mechanismy, tak dosud museli svůj provoz směrovat přes zahraničí. CZ.NIC proto spustil vlastní 6to4 relay router, který by měl především českým zákazníkům urychlit přípojení využívající tuto technologii. Správce české národní domény tímto krokem pokračuje ve snaze o maximální propagaci protokolu IPv6.

Více informací o technologii 6to4 včetně návodu, jak tuto technologii zavést a využívat, najdou zájemci na internetové adrese www.nic.cz/6to4/.

Prezentaci Jaromíra Talíře věnovanou technologii 6to4 si můžete společně s ostatními prohlédnout na internetových stránkách kon­ference. Vedle PDF formátů jsou zde od dnešního dne umístěny také videozáznamy všech vystoupení.

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=1301