Celosvětový vývojářský maraton proběhl i v Praze

Tisíce nadšenců na 60 místech po celém světě strávilo víkend psaním kódu s cílem vytvořit zajímavé aplikace pro Windows 8 a Windows Phone. Českého Microsoft programátorského maratonu – hackathonu, který probíhal v Impact Hub Praha, se zúčastnilo čtyřicet vývojářů z řad studentů a start-upů a vzniklo jedenáct podařených aplikací.

Na místě bylo všem účastníkům k dispozici kvalitní zázemí, v rámci kterého bylo možné otestovat nové aplikace na nejrůznějších zařízeních, ale také řada odborníků, kteří poskytovali konzultace a zpětné vazby ke vznikajícím projektům. Partnerem akce byl Seznam.cz, který letošním účastníkům nabídl vedle aplikačního rozhraní pro Mapy.cz i běžně neveřejné aplikační rozhraní Seznam.cz Vyhledávání. 

?????????????????

Tématem českého maratonu byly aplikace pro lepší život ve městě a aplikace pro rodinu a volný čas. Vývojáři hráli o krásné ceny v podobě Nokia Lumia 1520, tabletů DELL Venue Pro, členství v Impact Hub Praha, možnosti volného využití UX testovací místnosti od Seznam.cz, dvouměsíční mentoring od Czech ICT Alliance, který vyvrcholí cestou na TechCrunch San Francisco 2014 s doprovodným programem.

Všechny aplikace z hackathonu postupují do globálního kola, do kterého se mohou přihlásit i ostatní vývojáři. Stačí svou aplikaci nahrát do Windows Store nebo přihlásit do jedné ze čtyř kategorií na https://publishwindows.com/.  Ve hře jsou telefony, 3D tiskárny, finanční příspěvky na zřízení vývojářského doupěte či vstupenky na závod Formule 1 Grand Prix ve Spojených státech amerických.

Zdroj: tisková zpráva

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=12241