Adobe a HTML5 nesmiřitelní nepřátelé? Kdepak…

Jméno společnosti Adobe je spojeno v očích webařů především s technologií Flash, a někteří radikálněji uvažující tak dospívají k názoru, že Adobe musí být zapřísáhlým nepřítelem HTML5. Adobe ovšem tvrdí něco jiného, podle slov představitelů je HTML5 (resp. celá rodina technologií) oblastí jejich zvýšeného zájmu.

Svou podporu dokládá společnost i skutky – např. přispívá kódem do knihovny jQuery Mobile. Typografickými knihovnami přispěla do projektu WebKit (jádro prohlížeče Safari či Chrome). V neposlední řadě představila sady nástrojů pro práci s HTML5 a chystá další, např. konvertor z Flashe do HTML5.

Samosebou existují místa, kde se zájmy Flashe a HTML5 kříží, jako např. u videa, ale pro Adobe je zjevně výhodnější podporovat oba směry v kooperaci, než je stavět proti sobě. Nesmiřitelný boj mezi Flashem a HTML5 se tak odehrává spíš v hlavách diváků, než v realitě.

Zdroj: TheRegister

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=2002