7 komentářů k článku Základy Objective-J: syntaxe a framework Foundation:

 1. vlabra

  Syntaxe

  Tak jsem se na to koukl a vážně nevím. Asi už stárnu, ale ta syntaxe mi připadá taková divná. Samotná podstata jazyka i runtime mi připadají dobré, ale ta syntaxe mi příjde fakt otřesná. Jako by to nemohli přiblížit více Javě/C#. Takhle mám pocit jako by se pokoušeli znovu vynalézt kolo, a zase trochu jinak.

  1. Lukáš HurychAutor příspěvku

   Re: Syntaxe

   Syntaxe se může zdát zpočátku divná, ale vychází z desktopového Objective-C, takže už má za sebou také nějakou tu historii a není to vynalezání kola.. :)

   Jinak, když jsem viděl poprvé Cappuccino (resp. Cocoa na macu), tak se mi chtělo ze syntaxe zvracet.. :D

  2. Jiří Knesl

   Re: Syntaxe

   Syntax je stará skoro 40 let. Používání @ a [] pro zprávy si tvůrci Objective-J mohli odpustit (je v Objective-C proto, aby byl jazyk kompatibilní s C a uvnitř se skoro všechno převádí na obyčejné C-čkovské zavolání funkce). Co se všeho ostatního týká, je syntax o světelný rok dál než syntax C# nebo Javy a kopírovat je by byl krok zpět. Čímž nechci vyvolat flamewar, kdo v Obj-C nebo Smalltalku píše, ví své, ostatní se přesvědčit stejně nedají, takže diskuze bývá bezpředmětná.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3346