11 komentářů k článku Vývoj mobilních aplikací na platformách Backend as a Service:

 1. ue

  Co je to real-time apliakce?
  Co se zde myslí pod pojmem real-time aplikace? Že se data zobrazují bez toho abych klikal na tlačítko?

  1. MarekOstry

   Re: Co je to real-time apliakce?
   Myslí se tím to, že aplikace komunikuje přes websockety a umožňuje poslouchat změny v datových strukturách podle určitých pravidel.

  2. Jakub NižaradzeAutor příspěvku

   Re: Co je to real-time apliakce?
   Pod pojmem real-time aplikace se myslí okamžité zobrazení změn, které nastanou v databázi. Zde například uživatel odešle zprávu, a ostatním uživatelům s otevřeným chatem se hned zobrazí (pokud mají přístup k internetu) – nemusejí aktualizovat seznam zpráv.

   1. ue

    Re: Co je to real-time apliakce?
    Což je to, co jsem si myslel, že se tím myslí .) Podle mne je to buzzword — stejně jako real-time platforma. Pardon: „Real-time programs must guarantee response within specified time constraints, often referred to as „deadlines“.

 2. mboy

  nefer porovnanie
  trochu nefer porovnanie kedze Firebase je v podstate DB in the cloud. ked uz sa tu snazi prezentovat (marketovat) novy produkt, tak sa malo porovnavat voci relevantnemu superovi, v tomto pripade skor Parse

 3. filip.jirsak

  Srovnání?
  Chápu, že vývojáři SynergyKitu považují za dobré to, co dělá jejich produkt. Pokud by si mysleli, že to dělá dobře konkurence, asi to nebudou dělat jinak a hůř. Nechápu, proč se to pak ale snaží neuměle maskovat něčím, co má na první pohled vypadat jako objektivní srovnání. Článek totiž vyznívá jako „vybrali jsme si pro naši aplikaci pro srovnání Firebase, načež jsme zjistili, že pro ni Firebase vlastně vůbec není vhodná“. Což vypadá nejvíc jako chyba toho, kdo tu technologii vybral – a je zvláštní, když takovou chybu udělá někdo, kdo by v dané oblasti měl mít slušný přehled.

  1. MarekOstry

   Re: Srovnání?
   Tak se podívejte na firebase.com, kde vám vlepují hned do očí chat. Podle mě je to u daného use case objektivní. Nevím proč mluvíte o chybě???

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=15126