17 komentářů k článku Vy ještě nepoužíváte Continuous Integration?:

 1. bazinder

  musim mat repo na githube?
  Kedze sa prihlasuje cez github, predpokladam, ze to funguje iba s repozitarmi hostovanymi tiez na githube. alebo sa mylim?

  existuje takato sluzba ktora by ficala aj s bitbucketom? najlepsie zdarma

   1. pavel

    Re: musim mat repo na githube?
    A co kdyz nepouzivam ani BitBucket ale repository v nasi siti? Co kdyz vyvijim closed-source?

    1. vaclav.sir

     Re: musim mat repo na githube?
     Můžete si nainstalovat Gitlab CI nebo Jenkinse a strávit spoustu času konfigurací, ale s pohodlnějšími hostovanými řešeními máte asi smůlu.

     1. starenka

      Re: musim mat repo na githube?
      Muzu se zeptat, co je tak slozityho na Jenkinsovi? Vytvorim projekt, dam cestu k repu a jako build step executnu tox. Prace asi tak na jednu minutu. Dalsich deset stravis nastavenim emailu a pristupovejch prav.

      1. jirkakoutny

       Re: musim mat repo na githube?
       Dazzi, umí Jenkins automaticky buildovat při pushi do Githubu? Umí to pro všechny branche? Umí bez složité konfigurace pouštět Selenium? Atd. atd.

       1. OndraM

        Re: musim mat repo na githube?
        Ne, že bych byl nějaký velký zastánce Jenkinsu, ale tohle všechno bez problémů umí :-).

        1. jirkakoutny

         Re: musim mat repo na githube?
         Je to možné Ondro, ale osobně jsem to nikdy nebyl schopen jednoduše rozběhat. Každopádně na CircleCI to šlo hned bez toho, abych před tím studoval dokumentaci, něco konfiguroval, instaloval nějaké pluginy atd.

        2. podlesh

         Re: musim mat repo na githube?
         Tohle všechno umí, ale přívlastek „bez problémů“ bych rozhodně nepoužil.

       2. starenka

        Re: musim mat repo na githube?
        Jasne, neni problem. Ten hejt kterej slychavam proti jenkinsu je podle me 90% to, ze lidi nemaji poreseny testovani/build jako takovy. Cili to „slozite“ ctu jako tohle. Pokud ses schopnej pustit paramatrizovanej test jednim prikazem s flagem (delam v pythonu, takze pouzivam tox – kde jednim prikazem v sandboxu otestuju projekt pro x verzi interpretu, dbs apod.,), jenkins to v podstate jen pusti a vykolekti vysledky testu/coverage/blabla a udela neco dal (coz je zase jen task v nastroji, kterej pouzivas a je podle me upe burt, jesli je to ant, make, rake, tox, distutils nebo shell skript). Jenkins podle me jen tenhle nastroj pustit a proto je podle me.ten setup trivka.

    2. alesroubicek

     Re: musim mat repo na githube?
     Closed source můžete mít v GitHubu nebo BitBucketu v tom přece problém není. Repository z vaší sítě můžete do těchto služeb mirrorovat.

     1. to je jedno

      Re: musim mat repo na githube?
      tak určitě… budu platit Stash abych si pak platil jeste github a daval „ven“ kod zakazniku kteri ho ven dat proste nechteji.

 2. Robert

  docker
  CircleCI hlavně podporuje Docker a lze testovat v úplně stejném prostředí, jako máte při vývoji i na produkci. To je myslím hlavní killer feature!

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=14252