Komentáře k článku

Správce účtů ve Firefoxu

Před časem oznámila Mozilla nový koncept online identit. Součástí tohoto konceptu je i Správce účtů, který si můžete nainstalovat do svého prohlížeče Firefox a který vás dokáže, při splnění určitých předpokladů ze strany navštíveného webu, přihlašovat a odhlašovat na různých webech jednotným způsobem.

Zpět na článek

6 komentářů k článku Správce účtů ve Firefoxu:

 1. Jakub Bouček

  Bezpečnost z pohlednu potenciálního útočníka

  OK, pro účet budou silná hesla, která se uživatel nemusí pamatovat. Je tedy nutné, aby hesla znal prohlížeč. Jakmile se tato funkce nasadí, bude určitě terčem mnoha útoků úložiště hesel. Jak dlouho bude trvat, než se stane cílem nějakého šiřícího se červa?
  Uživatel si sice bude (dozajista) úložiště hesel šifrovat pomocí master hesla, ale bude heslo dostatečně silné, aby uživatel jeho prolomením nepřišel o mnohem víc (tj. větší množství vyzrazených hesel na více účtů)?
  Rozhodně princip popsaný v článku nehaním, moc se mi líbí a určitě jej budu na mé projekty nasazovat, ale trochu se zamýšlím nad důsledky (přičemž nepochybuji, že to již udělal někdo mnohem zasvěcenější :).
  Hodně se mi ale nelíbí současná implementace, zejména povinná adresa ve tvaru: „/.well-known/host-meta“. Věřím, že tohle bude včas vyladěno, nejlépe pomocí <link rel=““ … />

 2. Jan Kuča

  FB Connect, OpenID, Twitter OAuth, ...

  Je doplněk připraven na alternativní metody přihlašování jako je například Facebook Connect?

  1. Martin MalýAutor příspěvku

   Re: FB Connect, OpenID, Twitter OAuth, ...

   „Připraven“ by měl být, ostatně to byl jeden z cílů, ale jak je to s reálnou implementací, to netuším.

 3. Joelp

  Re: Správce účtů ve Firefoxu

  jediný, kdo má /.well-known/host-meta je Yahoo a to dost silně pochybuju, že jej používá.
  Jak to teda všichni dělají? Já to zkoušel podle tohoto článku a nefunguje. Asi si raději budu muset přečíst originál. Podle tohoto sem to moc nepobral. Je to celé naťuklé, ale nedotažené.

  1. ic

   Re: Správce účtů ve Firefoxu

   Ty ostatní stránky na kterých to funguje jsou ‚obři‘ pro které to napsali v Mozilla labs, takže samotný provozovatel webu třeba ani netuší že něco takového má.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3255