17 komentářů k článku PHP v cloudu III:

 1. zdenekmachek

  PHP na Azure
  Nejak stale nemuzu pochopit k cemu je clanek dobry. Cpat PHP na Azure mi prijde jako blbost, proto ze to jde neznamena ze je to dobry napad. Pokud chece clovek PHP v cloudu je rozumne jsi se podivat na AWS, Google App engine, Rackspace cloud nebo neco podobneho co jede na Linuxu.

  1. Štěpán BechynskýAutor příspěvku

   Re: PHP na Azure
   Máte nějakou vlastní zkušenost s během PHP aplikace na Microsoft Azure? Mohl byste se o ní podělit?

    1. Jirka Kosek

     Re: PHP na Azure
     Nevím jak teď, už to nějakou dobu nesleduju, ale svého času bylo PHP+IIS podstatně rychlejší než PHP+Apache.

     1. Karlos

      Re: PHP na Azure
      Hlavne podstatne nekonfigurovatelny protoze hledat po internetu binarky php balicku v presne tom kterem biuldu byl mazec.

     2. Karlos

      Re: PHP na Azure
      A neexistence 64bit sqlsrv driveru pro php tomu davalo grady. Vergl linej to je (nutno vnimat cely ekosystem – provazani memcache, mongodb apod. wincache taky nestabilni jak prase, APC jsem rozjel jen na polovine serveru – zbytek s uplne stejnym konfigem proste nejel).

   1. Trolda Trolovič

    Re: PHP na Azure
    Kdysi jsme měli ve firmě PHP na IIS jelo tam pár webu … spíš se táhlo jak zelené z nosu. Nakonec jsme na stejné železo nahodili BSD jede tam už 20x víc webů a valí to jak z praku. Pokud je potřeba výkon tak widle NE.

   2. Kinkos

    Re: PHP na Azure
    S Microsoft Azure mám celkem zásadní problém, aniž bych ho musel přímo zkoušet – je to vidět i bez toho.

    Jakou mi dá Microsoft záruku nějaké dlouhodobé stability? Jde o ceny, dostupnost služby, kvalitu a další parametry. Jde mi o to, že tohle je proprietární služba a poskytuje ji jen Microsoft, nikdo jiný.

    Když ale budu mít hosting na Apachovi + PHP + MySQL/PostgreSQL, není to proprietární a existuje spousta dodavatelů poskytujících tyto komponenty a taky si můžu zprovoznit totožnou konfiguraci na vlastním železe.

    1. Kinkos

     Re: PHP na Azure
     BTW: cloud by měl být o tom, že IT služby jsou něco jako elektřina nebo voda – komodity u kterých můžu změnit dodavatele a nic se neděje (elektrické spotřebiče a vodovodní trubky v domě mi budou fungovat úplně stejně).

      1. Kinkos

       Re: PHP na Azure
       Třeba OpenShift – můžete si ho stáhnout (včetně zdrojáků) a provozovat si ho sám nebo si najít jiného provozovatele než RedHat.

       Taky se můžete podívat na Cloud Foundry a další. V oblasti IaaS je toho taky dost (OpenStack, Nimbus, Eucaliptus…).

        1. Kinkos

         Re: PHP na Azure
         Obávám se, že nešlo. Pod jakou je to licencí?

         Vtip je v tom, že když dnes získám licenci Apache, PHP, MySQL, OpenStacku, OpenShiftu atd. tak si ten software můžu provozovat i za dvacet let, nikdo mi ho nemůže vzít, stejně tak ho můžu provozovat na libovolném počtu serverů pro libovolný počet uživatelů, aniž bych se musel někoho doprošovat a dohadovat se sním.

  1. Kinkos

   Re: Zkušenost z praxe
   Neznám nikoho, kdo používá Azure. Ale continuous integration a PHP používá celkem dost lidí. :-)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=12689