6 komentářů k článku ORM test PHP frameworků – Yii, Zend Framework:

 1. Ondřej Vašíček

  Yii - verze a info
  Zdravím,
  Yii je už 10 dní ve verzi 1.1.14. Ne že by to mělo nějaký extra vliv na výkon, ale z principu nevidím důvod, proč používat starší verzi.

  A co se týče toho popisku. Nejsem s Yii nějaký expert, ale popis mi přijde strašně zavádějící. Jakobyste z kontextu vytrhl jen nějaké info a další, které nezmíníte, vypadá jakoby neexistovalo.

  Dobře to jde vidět na zavádějící informaci, že Yii má generátor validního XHTML kódu. Ano, Yii umí generovat například formuláře, ale mnohem větší síla je, že generuje i samotný PHP kód. Umí vygenerovat objekt modelu ale i všechny soubory potřebné pro CRUD operace, což už je hodně podstatné info, které se s generováním XHTML nedá moc rovnat.

  1. kaktuss

   Re: Yii - verze a info
   Prva cast serie vysla 3.7.2013. Predpokladam, ze uz vtedy mal autor testy urobene. Seria je len zbytocne roztahana, aby sme mali pocit, ze na Zdrojaku vychadza aspon raz za tyzden nejaky clanok ;-). Tato seria ma vela nedostatkov, na ktore bolo poukazane v predoslych diskusiach. Myslim, ze uz bolo povedane vsetko a vsetci s radostou ocakavame final clanok :-).

  2. Jakub Polák

   Re: Yii - verze a info
   To je predsa uplne jedno, ci je to verzia 1.1.13 alebo 1.1.14, aj tak tam ziadne vyrazne rozdiely nebudu.

 2. iiic

  Musí být povolena funkce mod_rewrite ?
  Co znamená „Musí být povolena funkce mod_rewrite“ u „Požadavky pro použitou verzi“ u Nette FW? Nette přeci nevyžaduje mod_rewrite, nebo to vyžaduje server? To jsem teď asi napsal blbost… fakt nevím, co to má být.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=8855