Komentáře k článku
Načítáme a zpracováváme JSON

JSON (JavaScript Object Notation) používají webové aplikace k výměně dat. V minulém dílu jsme si JSON představili a ukázali jsme si, jak se pomocí něj zapisují data. Dnes si ukážeme, jak formát JSON pomocí AJAXu načíst a upozorníme na některé problémy s tím spojené.
napadnutý server
Myslím, že dáta z vlastného servera je zbytočné kontrolovať. Ak už raz bude napadnutý server, nič nebráni tomu aby útočník zmenil aj samotný javascript.
Re: napadnutý server
Není to zbytečné kontrolovat. Pokud ten JSON neběží přes HTTPS, nikdy si nemůžete být jisti, odkud ta data vlastně přijdou.
Re: napadnutý server
No tak nevim – věci, u kterejch mi záleží na bezpečnosti asi na HTTP dělat nebudu, u věcí kterejch nezáleží je to jedno. Když mam dobře ošetřenej server, tak případnej pád klienta
nevadí, ne?
Re: napadnutý server
To je sice pravda, ale v takovém případě může útočník podvrhnout tu HTML stránku nebo jiný skript — nemusí útočit jen na ten JSON.
Kontrola má smysl spíš kvůli chybám softwaru — když programátor udělá chybu a ze serveru přijde neplatná odpověď, tak klient zobrazí nějakou učesanou omluvu, místo aby se program choval nepředvídatelně (např. rozsypaný výstup/formátování).
Co SOAP?
:-)
Re: Co SOAP?
videli ste uz prehliadac, ktory dokaze spracovavat SOAP? Ja viem iba o Firefoxe do verzie 2 a to iba v rezime rozsireni. Ostatne prehliadace by som tipoval, ze to vedia pridanim nejakeho doplnku. Samozrejme ako klienti neexistuju len webove prehliadace.
Re: Co SOAP?
Protoze SOAP je vlastne XML.