7 komentářů k článku Načítáme a zpracováváme JSON:

 1. gofry

  napadnutý server
  Myslím, že dáta z vlastného servera je zbytočné kontrolovať. Ak už raz bude napadnutý server, nič nebráni tomu aby útočník zmenil aj samotný javascript.

  1. Sten

   Re: napadnutý server
   Není to zbytečné kontrolovat. Pokud ten JSON neběží přes HTTPS, nikdy si nemůžete být jisti, odkud ta data vlastně přijdou.

   1. Anonym

    Re: napadnutý server
    No tak nevim – věci, u kterejch mi záleží na bezpečnosti asi na HTTP dělat nebudu, u věcí kterejch nezáleží je to jedno. Když mam dobře ošetřenej server, tak případnej pád klienta
    nevadí, ne?

   2. František Kučera

    Re: napadnutý server

    To je sice pravda, ale v takovém případě může útočník podvrhnout tu HTML stránku nebo jiný skript — nemusí útočit jen na ten JSON.

    Kontrola má smysl spíš kvůli chybám softwaru — když programátor udělá chybu a ze serveru přijde neplatná odpověď, tak klient zobrazí nějakou učesanou omluvu, místo aby se program choval nepředvídatelně (např. rozsypaný výstup/formáto­vání).

  1. Mazarik

   Re: Co SOAP?
   videli ste uz prehliadac, ktory dokaze spracovavat SOAP? Ja viem iba o Firefoxe do verzie 2 a to iba v rezime rozsireni. Ostatne prehliadace by som tipoval, ze to vedia pridanim nejakeho doplnku. Samozrejme ako klienti neexistuju len webove prehliadace.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=2812