9 komentářů k článku Modulární webové aplikace s minimem ruční práce:

 1. Čelo

  component
  Tak s requirejs jsem se celkem sžil a projití component jsem furt odkládal, ale asi je tada na čase si jej konečně projít. Dík.

 2. Radek Miček

  Statická analýza?
  Píšete „Pro mne je rozhodující statická analýza, …“, ale vaše knihovna Este je napsaná v CoffeeScriptu. Jak tohle jde dohromady? Proč nepoužijete nějaký jazyk, jenž je vhodnější pro statickou analýzu?

  1. Daniel Steigerwald

   Re: Statická analýza?
   Jde to dohromady jednoduše. CoffeeScript + typové anotace Google Closure Compileru. Podívejte se třeba na https://github.com/Steida/este-library/blob/master/app/route/route.coffee Dokumentační komentáře Closure Compiler zpracuje při kompilaci. Pokud je někde @param {string} a já tam pošlu třeba number, kompilátor zařve.

   Statických jazyků co se kompilují do JavaScriptu je celá řada. S Closure Compilerem však mohu zůstat u čistého JavaScriptu/CoffeeScriptu, a typovost dodat tam, kde ji potřebuji. Díky type inference nemusím anotovat vše, jen co je třeba. Closure Compiler jsem si vybral, protože jde o reálně používaných robustní produkt, roky používaný v Googlu. Srovnatelná konkurence neexistuje. Existují jen podobné přístupy, například TypeScript, který se od Closure velmi inspiroval.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=7545