16 komentářů k článku MeteorJS – platforma pre super rýchly vývoj real-time aplikácií:

 1. Jan Prachař

  Sdílení kód
  Je pro sídlení kódu jiný důvod než validace formuláře? (To někoho opravdu trápí?) A co když k validaci potřebuju data na serveru?

  A co meteorjs a offline-first přístup?

  1. Tomáš HromníkAutor příspěvku

   Re: Sdílení kód
   Ďalší use case zdieľaného kódu môžu byť modely/kolekcie, alebo funkcie, ktoré sa hodia na klientovi aj na serveri. Samozrejme ak potrebuješ validovať dáta iba na serveri, tak môžeš. Je na to špeciálna zložka „server“, kde beží iba server-side kód a na klienta sa neposiela.

   Meteor sám o sebe offline-first zatiaľ nerieši. Môžeš ale nájsť balíčky na Atmosphere. Napr. https://atmospherejs.com/rtnpro/grounddb

 2. achtan

  Jednoduchý refaktoring? naozaj ? ako to ?
  Vies co je vlastne refaktoring?

  imho obecne v JS je refaktoring dost tazky a meteor ho nijak specialne neulahcuje… a preco by vlastne mal ?! o refaktoring sa ma starat IDE a nie framework…

  1. Tomáš HromníkAutor příspěvku

   Re: Jednoduchý refaktoring? naozaj ? ako to ?
   Refaktoringom som myslel presúvanie súborov a zložiek prakticky ľubovoľne, bez prepisovania „include“ súborov, pretože Meteor ich includuje automaticky podľa predpísaných pravidiel. Ak tieto pravidlá dodržíš, nemáš sa čoho báť. Niekomu to môže prísť divné, ale mne to vyhovuje.

  2. achtan

   Re: Jednoduchý refaktoring? naozaj ? ako to ?
   tak by sme si ujasnili pojmy

   Code refactoring is the process of restructuring existing computer code – changing the factoring – without changing its external behavior. Refactoring improves nonfunctional attributes of the software. Advantages include improved code readability and reduced complexity to improve source code maintainability, and create a more expressive internal architecture or object model to improve extensibility.

   zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Code_refactoring

   takze tvrdit ze Meteor zaistuje „Jednoduchý refaktoring“ je trocha prestrelene (hlavne ked potom narazas na to ze vies presunut subor do ineho precinka…)

   na margo IDE – nevravel som ze ide 100% rafaktoruje kod kt. pises, ale aspon ti v tom pomaha https://www.jetbrains.com/phpstorm/webhelp/refactoring-source-code.html

 3. karel

  meteor web
  No jestli web meteoru bezi na meteoru tak si jeste chvili necham zajit cas, koukal jsem se po nem pred pul rokem a znova ted a jeste to chvilku zabere nez se to posune do pouzitlnejsi veci, myslim ze prepnuti mezi jednotlivyma verzema dokumentace, mi uplne zaseklo firefox, a po reloadu stranky me firefox pozadal zda muze ukoncit javascript

 4. karel

  substituce
  zajit cas = zajit chut
  mi uplne zaseklo firefox = by mi uplne zaseklo firefox nemelo

  to zaseknuti me trosku vyvedlo z koncentrace a pretrhalo nit pri psani komentare :D

 5. fejk

  meteor > ostatní platformy
  Říkal jsem si, kdy už se na českém webu objeví něco o Meteoru. Sám jsem si ho všiml někdy před rokem a půl, když byl asi ve verzi 0.5. Už tenkrát jsem z něho byl nadšený a nadšení přetrvává. V kombinaci s fb Reactem (https://github.com/reactjs/react-meteor) je to fakt neskutečná pecka. Abych ale taky trochu krotil nadšení, tak je pravda,
  že některé weby, které jsem viděl, jsou poměrně zasekané, což je ale dost možná problem toho meteor renderovacího systému blaze a s Reactem to tak nebude. Další věc je taky, že je potřeba rozumět trochu jak to funguje, aby ten výsledný produkt byl trochu efektivní (např. stránkování založené na klasickém offset(skip)/limit je v meteoru uplně šíleně neefektivní, protože se nepoužívá oplog tailing, ale pollanddiff. Doporučuji každému, kdo to s tím myslí alespoň trochu vážně, si přečíst toto https://github.com/meteor/meteor/wiki/Oplog-Observe-Driver.

  1. vaclav.sir

   Re: meteor > ostatní platformy
   Zrovna na tohle jsem se ptal na Meteor workshopu na Devfestu, jestli se jednotlivé části frameworku dají snadno nahradit (konkrétně mi šlo právě o React místo těch ošklivých šablon). Bylo mi řečeno něco v tom smyslu, že to moc nejde, protože to ani není potřeba… Rád vidím, že to jde.

   Ještě popátrám, jak se dá s Meteorem ošetřit ztráta spojení, protože ukázkové aplikace to neřeší a přitom mi to přijde celkem zásadní (když killnu server, uživatel se ani nedozví, že se jeho data nikam neukládají).

   1. Tomáš HromníkAutor příspěvku

    Re: meteor > ostatní platformy
    Tak asi to ide, ale naozaj v tom nevidím zmysel. S Blaze a Spacebars som si zatiaľ vystačil v každom projekte. Ale ja zas nerobím extra veľké aplikácie… Stratu spojenia zistíš pomocou reaktívnej premennej Meteor.status()

    1. fejk

     Re: meteor > ostatní platformy
     Popravdě jsem tomu Blazu moc šanci nedal, protože se mi prostě nelíbilo to, že mám zvlášť templatu, helpery, handlování eventů apod. Přišlo mi to takové neucelené oproti Reactu, kde si napíšu jeden js objekt a konec.

   2. fejk

    Re: meteor > ostatní platformy
    Tak to nevím, co by na tom nemělo jít, protože třeba ten zmíněný odkaz na repo na githubu, které je mimochodem přímo od tvůrce Reactu Pete Hunta, tak je pár řádků kódu. Lze tím nahradit Blaze úplně jednoduše. Akorát místo React.createClass používám ReactMeteor,createClass a navíc definuji jednu metodu getMeteorState, která je pak volána v componentWillMount. Musím ale podotknout, že je tam jeden celkem nepříjemný bug a to že když ReactMeteor volá getMeteorState v rámcí componentWillReceiveProps, což je nutné, tak ale Tracker není aktivní, tzn. ta metoda prostě v tu chvíli není reaktivní, což je nanic. Osobně jsem si to fixnul tím, že invaliduji computation object vzniklý při volání componentWillMount (tedy první volání getMeteorState – zde reaktivní) a hned volám Tracker.flush. Pak mám zaručeno, že mi getMeteorState proběhne i při componentWillReceiveProps a hlavně že je reaktivní! Nevím, proč to v tom repu není, asi už se o to nikdo nezajímá a nebo to má nějaké side effecty, na které jsem ještě nenarazil.

 6. Mirek

  python-javascript
  Mám rád python (a navzdory pythonistům i web2py), takže držím palce tomuhle:
  klient: ractivejs/ractive,
  server: web2py/web2py + mdipierro/w3.
  Každopádně toto i meteor na nějaké aplikaci vyzkouším.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=13775