Komentáře k článku
MeteorJS – platforma pre super rýchly vývoj real-time aplikácií

Meteor nie je iba framework. Je to platforma, ktorá slúži na vývoj izomorfných, real-time, webových a mobilných aplikácií v JavaScripte. Táto platforma sa stará o celý ekosystém vývoja – packages (balíčky), vlastné client & server technológie a deploy.
Sdílení kód
Je pro sídlení kódu jiný důvod než validace formuláře? (To někoho opravdu trápí?) A co když k validaci potřebuju data na serveru?
A co meteorjs a offline-first přístup?
Re: Sdílení kód
Ďalší use case zdieľaného kódu môžu byť modely/kolekcie, alebo funkcie, ktoré sa hodia na klientovi aj na serveri. Samozrejme ak potrebuješ validovať dáta iba na serveri, tak môžeš. Je na to špeciálna zložka „server“, kde beží iba server-side kód a na klienta sa neposiela.
Meteor sám o sebe offline-first zatiaľ nerieši. Môžeš ale nájsť balíčky na Atmosphere. Napr. https://atmospherejs.com/rtnpro/grounddb
Jednoduchý refaktoring? naozaj ? ako to ?
Vies co je vlastne refaktoring?
imho obecne v JS je refaktoring dost tazky a meteor ho nijak specialne neulahcuje… a preco by vlastne mal ?! o refaktoring sa ma starat IDE a nie framework…
Re: Jednoduchý refaktoring? naozaj ? ako to ?
IDE? WTF? A vis ty, co je vlastne refactoring???
Re: Jednoduchý refaktoring? naozaj ? ako to ?
Refaktoringom som myslel presúvanie súborov a zložiek prakticky ľubovoľne, bez prepisovania „include“ súborov, pretože Meteor ich includuje automaticky podľa predpísaných pravidiel. Ak tieto pravidlá dodržíš, nemáš sa čoho báť. Niekomu to môže prísť divné, ale mne to vyhovuje.
Re: Jednoduchý refaktoring? naozaj ? ako to ?
tak by sme si ujasnili pojmy
zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Code_refactoring
takze tvrdit ze Meteor zaistuje „Jednoduchý refaktoring“ je trocha prestrelene (hlavne ked potom narazas na to ze vies presunut subor do ineho precinka…)
na margo IDE – nevravel som ze ide 100% rafaktoruje kod kt. pises, ale aspon ti v tom pomaha https://www.jetbrains.com/phpstorm/webhelp/refactoring-source-code.html
meteor web
No jestli web meteoru bezi na meteoru tak si jeste chvili necham zajit cas, koukal jsem se po nem pred pul rokem a znova ted a jeste to chvilku zabere nez se to posune do pouzitlnejsi veci, myslim ze prepnuti mezi jednotlivyma verzema dokumentace, mi uplne zaseklo firefox, a po reloadu stranky me firefox pozadal zda muze ukoncit javascript
substituce
zajit cas = zajit chut
mi uplne zaseklo firefox = by mi uplne zaseklo firefox nemelo
to zaseknuti me trosku vyvedlo z koncentrace a pretrhalo nit pri psani komentare :D
instalace
Skvely zpusob, jak si zkompromitovat pocitac.
Re: instalace
a odinstalace
rm -rf /
meteor > ostatní platformy
Říkal jsem si, kdy už se na českém webu objeví něco o Meteoru. Sám jsem si ho všiml někdy před rokem a půl, když byl asi ve verzi 0.5. Už tenkrát jsem z něho byl nadšený a nadšení přetrvává. V kombinaci s fb Reactem (https://github.com/reactjs/react-meteor) je to fakt neskutečná pecka. Abych ale taky trochu krotil nadšení, tak je pravda,
že některé weby, které jsem viděl, jsou poměrně zasekané, což je ale dost možná problem toho meteor renderovacího systému blaze a s Reactem to tak nebude. Další věc je taky, že je potřeba rozumět trochu jak to funguje, aby ten výsledný produkt byl trochu efektivní (např. stránkování založené na klasickém offset(skip)/limit je v meteoru uplně šíleně neefektivní, protože se nepoužívá oplog tailing, ale pollanddiff. Doporučuji každému, kdo to s tím myslí alespoň trochu vážně, si přečíst toto https://github.com/meteor/meteor/wiki/Oplog-Observe-Driver.
Re: meteor > ostatní platformy
Zrovna na tohle jsem se ptal na Meteor workshopu na Devfestu, jestli se jednotlivé části frameworku dají snadno nahradit (konkrétně mi šlo právě o React místo těch ošklivých šablon). Bylo mi řečeno něco v tom smyslu, že to moc nejde, protože to ani není potřeba… Rád vidím, že to jde.
Ještě popátrám, jak se dá s Meteorem ošetřit ztráta spojení, protože ukázkové aplikace to neřeší a přitom mi to přijde celkem zásadní (když killnu server, uživatel se ani nedozví, že se jeho data nikam neukládají).
Re: meteor > ostatní platformy
Tak asi to ide, ale naozaj v tom nevidím zmysel. S Blaze a Spacebars som si zatiaľ vystačil v každom projekte. Ale ja zas nerobím extra veľké aplikácie… Stratu spojenia zistíš pomocou reaktívnej premennej Meteor.status()
Re: meteor > ostatní platformy
Popravdě jsem tomu Blazu moc šanci nedal, protože se mi prostě nelíbilo to, že mám zvlášť templatu, helpery, handlování eventů apod. Přišlo mi to takové neucelené oproti Reactu, kde si napíšu jeden js objekt a konec.
Re: meteor > ostatní platformy
Tak to nevím, co by na tom nemělo jít, protože třeba ten zmíněný odkaz na repo na githubu, které je mimochodem přímo od tvůrce Reactu Pete Hunta, tak je pár řádků kódu. Lze tím nahradit Blaze úplně jednoduše. Akorát místo React.createClass používám ReactMeteor,createClass a navíc definuji jednu metodu getMeteorState, která je pak volána v componentWillMount. Musím ale podotknout, že je tam jeden celkem nepříjemný bug a to že když ReactMeteor volá getMeteorState v rámcí componentWillReceiveProps, což je nutné, tak ale Tracker není aktivní, tzn. ta metoda prostě v tu chvíli není reaktivní, což je nanic. Osobně jsem si to fixnul tím, že invaliduji computation object vzniklý při volání componentWillMount (tedy první volání getMeteorState – zde reaktivní) a hned volám Tracker.flush. Pak mám zaručeno, že mi getMeteorState proběhne i při componentWillReceiveProps a hlavně že je reaktivní! Nevím, proč to v tom repu není, asi už se o to nikdo nezajímá a nebo to má nějaké side effecty, na které jsem ještě nenarazil.
python-javascript
Mám rád python (a navzdory pythonistům i web2py), takže držím palce tomuhle:
klient: ractivejs/ractive,
server: web2py/web2py + mdipierro/w3.
Každopádně toto i meteor na nějaké aplikaci vyzkouším.