Přejít k navigační liště

Zdroják » PR Články » Komerční banka rozšiřuje svůj IT vývojový tým

Komerční banka rozšiřuje svůj IT vývojový tým

Články PR Články

Hledáme posilu pro vývojové oddělení Front end solution na pozici IT architekt/ka – internetové bankovnictví.

Komerční bankaAktuálně hledáme posilu pro vývojové oddělení Front end solution na pozici IT architekt/ka – internetové bankovnictví. Jako architekt/ka internetového bankovnictví budeš ve své pozici u tvorby návrhu a designu implementace nových požadavků od prvotních fází projektu a budeš spoluzodpovědný za dotažení návrhu do konečné podoby realizačním týmem.

Co je dobré znát a umět a jaký být?

  • Vývoj v Javě se znalostí co nejširší palety frameworků a nástrojů. Pokud něco neumíš, předpokládáme chuť se vše naučit
  • Praktiky vývoje software, jako jsou CI, code review
  • Základní chápání enterprise architektury, ideálně J2EE, ale i Oracle DB a Javascript se hodí
  • Pracujeme v týmu, takže jakkoliv chápeme vlky samotáře, my pracujeme v prostředí s agilními prvky a tudíž společně
  • As for language skills, you need to speak Czech or Slovak, but the very basics of English are also a necessity. If you can read this sentence, chances are your English is good enough though!
  • Už jsme zmiňovali potřebu motivace k profesnímu růstu, učení se nových věcí a přinášení nových nápadů?

Co nabízíme?

  • Práci v týmu zkušených architektů na produktu, který vchází do nové generace své existence
  • Možnost pracovat na zavádění nových technologií a architektonických principů do světa KB
  • Možnost být součástí velkého týmu, který přináší produkty viditelné všem našim zákazníkům
  • Zázemí stabilní společnosti – vítěze soutěže Nejlepší banka 2014, Nejžádanější zaměstnavatel desetiletí…
  • Bohatý systém benefitů (5 týdnů dovolené, slevy na produkty, stravenky, flexi passy, příspěvky na penzijní a životní pojištění, 2 dny zdravotního volna…)
  • Možnost pravidelného dalšího vzdělávání a odborná školení
  • Flexibilní začátek/konec pracovní doby

Pokud Vás tato nabídka zaujala, kontaktujte prosím Lucii Doktorovou (e-mail: lucie_doktorova@kb.cz).

Seznam aktuálně nabízených pozic naleznete na www.kb.cz (sekce Kariéra).

Baro vs. Claude Code: Když paralelní agenti prohrají s jedním sezením (a co s tím udělat)

AI
Komentáře: 0
Více agentů musí být rychlejší než jeden, ne? Miodrag Todorović z JigJoy postavil baro - CLI, které paralelně spouští pět Claude sezení místo jednoho - a postavil ho proti novému příkazu /goal v Claude Code. Čekal jasnou výhru paralelismu. Místo toho prohrál v čase, v tokenech i v kvalitě výsledného kódu. Z analýzy tří konkrétních selhání ale vyšel jeden nečekaný závěr: problém nebyl v koordinaci mezi agenty, ale v rozhodnutích, která padla ještě před tím, než se kdokoli z nich probudil. Oprava trvala 200 řádků kódu - a v odvetě baro porazilo /goal o 4 minuty.

WebGPU už mají všechny hlavní enginy. Hotový standard z něj W3C dělat nechce

Na jaře 2026 už WebGPU není jen záležitost Chromia nebo preview buildů. Chrome, Edge, Safari i Firefox ho dodávají v produkčních verzích, ale ne na stejných platfórmach a ne se stejnými limity. WebGPU navíc podle aktuální charty pracovní skupiny nemíří z Candidate Recommendation do W3C Recommendation. Pro vývojáře je proto důležitější konkrétní podpora, fallbacky a limity paměti než formální status standardu.