11 komentářů k článku Instalace Apache, PHP a MySQL za 30 vteřin:

 1. Oldis

  wamp je uzasny nastroj, jen je skoda ze clovek co ho pouzije pak nema ani paru jak to vsechno funguje a jak je to propojene.

 2. Michal Špaček

  Doména .local
  Na jednom počítači se mi cokoliv.local překládalo na IP adresu několik vteřin i přesto, že v etc\hosts byl správný záznam.

  Nejspíš to bylo právě použitím .local domény. RFC 6762 (Multicast DNS) říká, že jakýkoliv DNS dotaz na cokoliv končící na .local MUSÍ být směrován na adresu 224.0.0.251, což právě mohlo způsobovat tu mou prodlevu. Přešel jsem na cokoliv.test, což je doména vyhrazená v RFC 2606 (Reserved Top Level DNS Names) a všechno je ok.

  cokoliv.localhost zase nefunguje když to má v etc/hosts adresu jinou než 127.0.0.1 (třeba 127.0.0.123), Chrome od verze 43 překládá cokoliv.localhost stejně jako localhost, tedy na 127.0.0.1

  1. Ondřej Mirtes

   Re: Doména .local
   Na Macu mi při nainstalované php-imap extensioně trvalo každé spuštění CLI přesně 5 vteřin. Bylo to tím, že hostname mého počítače je „macbook.local“ :) Pomohlo přidat do /etc/hosts 127.0.0.1 macbook.local.

   1. Michal Špaček

    Re: Doména .local
    macOS má Multicast DNS („Apple began shipping mDNS in Mac OS X 10.2 in 2002“ — http://www.multicastdns.org/), takže to nejspíš posílalo na 224.0.0.251 a čekalo 5sec na timeout. Já mám na Windows nainstalovanou službu Bonjour, která Multicast DNS také „dělá“. Super, že se to vyřešilo úpravou etc/hosts (díky za info!), na Windows to nepomohlo, nejspíš kvůli jinýmu resolveru.

 3. TomasVotruba

  S lokálním PHP serverem pod 15 vteřin
  Díky za stručný článek k věci!

  Mám ještě takový tip: většinu práce s apache, mod rewrite, hosts a doménami si můžeš ušetřit pomocí lokálního serveru. Ten spustíš v příkažové řádce:


  php -S localhost:8080 -t C:\wamp\www

  A otevřeš localhost:8080 a jedeš :-)


  Port „8080“ můžeš samozřejmě změnit.
  Na PHP 5.* to prý jelo pomaleji, ale s PHP 7.* jsem nikdy neměl problém.

  Je to univerzální per OS, nezávislé na Apache/Nginx a hosts a nejtěžší je na tom napsat cestu ke složce. Pro začátečníka je tohle velká úleva. Sám si pamatuju, že první instalace PHP byla 5 % času PHP a 95 % času Apache a věci kolem.

  Více příkladů viz php local server v dokumentaci

  1. tacoberu

   Re: S lokálním PHP serverem pod 15 vteřin
   Umí to skoro všechno. Jen ne mapování koncovek. Soubor bez koncovky ok, s koncovkou .php ok. Ale třeba .gif, .jpeg už nefachá (.css, .js si nevybavuju). Testováno na PHP 5.6.

  1. uetoyo

   Re: Docker
   Jestli se nepletu, tak na běh aktuální verze Dockeru potřebuju Windows 10. Jinak bych taky použil Docker. Vlastně bych rovnou změnil OS a používal Docker :D

   1. Kůrovec

    Retro
    Zřejmě se jedna o článek z minulého století, který se nějakým nedopatřením dostal na titulní stránku.

    Zkratka WAMP zní dneska jako solidní retro :-) Pár tipů ze současnosti: Docker, LXD, Vagrant, CoreOS, nebo celkem libovolná distribuce GNU/Linuxu.

 4. lenochware

  WAMP mě štval požadavky na instalaci nějakých microsoftích knihoven před vlastní instalací, potížemi s upgrade a taky dost nabobtnal.

  Momentálně používám WPN-XM devstack (nginx, mariadb) – je mnohem menší a zatím spokojenost.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=20074