8 komentářů k článku Grid v návrhu uživatelského rozhraní — jednodušší, než si myslíte, ale důležitější, než jste čekali:

 1. Mlocik97

  Vážně? Vážně!?! To ešte někdo používá bootstrap? čakal som aspoň zmienku o CSS gridu a flexboxoch. Martin Michálek má omnoho kvalitnejšie články.

  1. Martin Hassman

   Re: Mlocik97 a dost

   Mlociku97 a dost!!
   Opakovaně sem do komentářů píšeš jen svoje pocity, které nikoho nezajímají. Stalo se z toho téměř pravidlo. Byl jsem trpělivý. Doufal jsem, že časem dospěješ. Ale to nyní končí.

   Kdy naposledy jsi sem napsal něco užitečného? Kdy naposledy jsi tady komukoliv s něčím pomohl? Připsal jsi někdy vůbec nějaký užitečný komentář k článku? Co je to vůbec za otázku „Ještě někdo používá Bootstrap?“ Četl jsi ten článek? Rozumíš tomu, že se sem chodí lidi vzdělávat a čtou to?

   Od téhle chvíle si na tebe budu dávat pozor a žádný tvůj komentář, který nebude splňovat podmínku „užitečnosti pro čtenáře“ nebude zveřejněn. Snad to s odstupem pochopíš. A také to, že tenhle krok dělám i pro tebe. Pokud máš pocit, že tento krok nechápeš, stav se někdy v redakci na kafe a třeba to osobně pochopíš líp.

   Po ostatní: Článek Sergey Petukhova jsem objevil právě díky Martinu Michálkovi, který ho doporučoval jako kvalitní. A mě zaujal tím, že se tématům, které známe, věnuje z jiného úhlu pohledu. A má nám co nabínout.

   1. Mlocik97

    Re: Mlocik97 a dost
    pravidelne? len druhy krát, vo väčšine článkov práve píšem jak to Vy ste nazvaly, komentáre ktoré sú užitočné… a inak posledný Váš článok som chválil. Ok, aby tento komentár nebol zas k ničomu, dopíšem sem môj pohľad… ako prvé bych zmienil že mriežky (gridy) sa dajú vnoriť do seba. V prípade CSS Grid do mriežky zarovnavam veľké komponenty (oblasti layoutu), menšie prvky ako samostatné tlačítko pak zarovnavam dodatočne flexboxom, marginom, alebo pozicovanim, záleží od situácie kde sa co najviac hodí. Breakpointy stačia aj 2-3, v pripade že šířku prvkov máte tekutú, teda pouzivate jednotky ako %, vh, vw atp. jednotky px už pre hodnoty ktoré udávajú x-rozme neodporúčam používať. Myslím tak sa len zaistí najlepšie prispôsobenie displejom každej kategórie.

    1. Martin Hassman

     Re: Mlocik97 a dost

     Ano, poslední dobou se stalo pravidlem, že píšeš pod články oznámení, zda se ti ten článek líbil nebo nelíbil. A tím to končí. Upozorňuji tě, že takové komentáře nemají přínost. Moc čtenářů tu nebude zvědavých na tvoje osobní pocity.

     Rozumím tomu, že existují případy, kdy se takový komentář hodí. A jsou to výjimky, ne pravidlo, ze kterého by se měla budovat nějaká tradice. Pokud věříš, že je tvůj pocit z článků pro autory důležitý, piš si přímo s nimi, je to snadné. Pokud si myslíš, že je důležitý pro tvoje kamarády, piš to na svoje sociální sítě. A pokud máš něco zajímavého k tématu – třeba doplnění nebo opravdu textu, piš to sem.

     Pokud si myslíš, že mi nerozumíš, vyřešme to osobně. Díky.

  2. Sergey PetukhovAutor příspěvku

   Re: Dekuji za komentar
   Ahoj, diky moc za komentar. Co se tyce technologii tak mas urcite pravdu. Musis se ale na muj clanek divat jako na zdroj primarne urceny pro designery a ne vyvojare. Velmi malo designeru zna dobre technickou stranku gridu a tento clanek je takove zakladni nezbytne know-how toho jak maji pripravovat svuj graficky navrh. Neni to urceny cilovce portalu Zdrojak.cz ale je tady a ma slouzit jako inspirace a neco co muze koder nebo vyvojar poslat a doporucit grafikovi se kterym spolupracuje a s podklady ktereho se denne trapi;) Kazdopadne dekuji za nazor a je fakt ze ty technologie v polsednich letech uz jsou zase o kus dal tak se klidne muze stat ze pripravim update clanku. Diky moc.

   1. Mlocik97

    Re: Dekuji za komentar
    Rozumiem, pokial to je pro designery tak je clanok v pohode, teda pokial sa bavime o nie pouzitej technologii a konkretnej implementacie ale len teda o navrhu samotneho layoutu a teoriu ku spravnemu rozmiestneniu prvkov na stránke tak v takom prípade chápem podstatu článku akurát jak ste aj Vy povedali na zdrojak to nepasuje/nepatrí. Ovšem ospravedlňujem sa ak môj komentár znel ako čistý hate.

    1. Martin Hassman

     Re: Dekuji za komentar

     Já doplním, že sem to samozřejmě patří, jen se to vymyká z běžné rutiny, kterou je občas zdravé opustit.

     1. Mlocik97

      Re: Dekuji za komentar
      ok, nechcem sa hádať. Ospravedlňujem sa teda… ja myslel že táto stránka je zameraná vývojáře, nikoli designéry. Ale chápu že sú to veci čo sú súvisiace.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=22535