Komentáře k článku

Doctrine 2: práce s asociacemi

Dnes budeme pokračovat v tématu asociací v Doctrine 2. Představíme si možnosti kaskádového peristování, odpojování a mazání. Podíváme se podrobněji na kolekce a práci s nimi. Nejprve si ale ukážeme správné postupy při definicích getterů, setterů a dalších obslužných funkcí pro manipulaci s asociacemi.

Zpět na článek

5 komentářů k článku Doctrine 2: práce s asociacemi:

 1. Adam

  many-to-many asociace s dodatkem...

  Zdravím,

  díky za zajímavý seriál! Měl bych na autora nebo čtenáře dotaz k asociacím… U několika projektů používáme many-to-many asociace, kde bychom potřebovali k té asociaci přidat ještě nějakou poznámku – pokud použiju entity z příkladu, děláme many-to-many asociaci mezi Article a Category a do této asociace bychom potřebovali přidat např. výchozí kategorii článku, popř. pořadí jednotlivých kategorií. Jde tohle nějak pomocí Doctrine 2 zařídit nebo je potřeba udělat i entitu Article_Category a do ní tyhle doplňující informace dát?

  Díky, Adam

  1. Jan TichýAutor příspěvku

   Re: many-to-many asociace s dodatkem...

   V takovém případě se v Doctrine 2 opravdu musí pro spojovací tabulku vytvořit zvláštní entita a následně pak původní many-to-many asociace předělat na dvě one-to-many asociace.

    1. Jan TichýAutor příspěvku

     Re: many-to-many asociace s dodatkem...

     Já si nemyslím, že je to špatně. Jak to totiž dělat jinak? Možností by mohl být nějaký mechanizmus „ohodnocené vazby“, kde by se k té relaci přidávaly nějaké další atributy. Což by ale byl zase další způsob nastavování a ukládání dat, ještě jeden navíc. Není lepší místo toho radši využít již existující standardní mechanizmy, tedy právě entity?

 2. Lenka

  many to many
  Dobrý den, když mám vazbu many-to.many mezi filmem a osobou, mam tam udelanou spojovaci entitu film_osoba a film_reziser a chtela bych se zeptat zda by mi stacilo tam jen zadavani id nebo mam udelat i promenou treba film nebo osoba v propojovaci entite? dekuji za radu zacinam s doctrine

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3345