Komentáře k článku

CSS frameworky pro masy, díl první

CSS frameworky nejsou užitečné jen pro úzkou skupinu CSS kodérů. Designéři ocení šablony postavené na gridu a platformu pro komunikaci s kodéry. Programátoři zase získají jednoduchý nástroj pro rychlé prototypování. A ti nejdůležitější — uživatelé? Díky kvalitní typografii jim usnadníme práci s obsahem.

Zpět na článek

8 komentářů k článku CSS frameworky pro masy, díl první:

  1. blizzy

   Re: CSS frameworky pro masy, díl první

   Stačí předem zkritizovat to, co by mohli kritizovat místní komentující. :)

 1. Ondrej / www.valka.info

  CSS frameworky nejsou cesta

  Vhodne muzou byt pro protoypovani nebo rychle zalomeni nejakeho textu. Ale jinak tvrdim, ze to je neprofesionalni reseni.

  – Reset pouzivam od Erica Meyera.

  – Tisk resi “framework“ Hartija.

  – Typografie, vzhled prvku a ornamenty jsou natolik specificke pro kazdy projekt, ze neni mozne je jakkoliv zobecnit, maji-li byt PORADNE nakodovane. Zkusenoseny a znaly koder to.

  Co me ale desi nejvic, je layoutovaci system. Tak, jak jdou prvky za sebou na strance, tak jdou i v kodu. A to je prece tabulka, ne!? (Samozrejmne se nacte rychleji nez skutecna tabulka, jde mi ted predevsim o to poradi prvku.)

  Co nam zbylo? Nic. :-) Zkuseny koder si poradi, nahodi nejakou polopruhlednou mrizku a k ni zarovna. A ten nezkuseny? Tomu patri do rukou misto Blueprintu nejaka pekna kniha.

  1. Martin MichálekAutor příspěvku

   Re: CSS frameworky nejsou cesta

   Ondřeji, typografie (nebo-li výchozí stylování prvků dokumentu) rozhodně nemusí být u každého projektu unikátní. Unikátní může časem být volba písma, dnes třeba velikost nadpisů nebo vzhled tabulky.

   Vertikální rytmus a tedy jistotu, že se ti všechny prvky od sebe odsadí stejným způsobem a zůstane zachování řádkování, ale rozhodně díky CSS frameworku nemusíš pokaždé budovat znovu a drobnosti lze jednoduše pro každý projekt předefinovat spolu se vzhledem.

   Osobně layoutovací schopnosti CSS frameworků používám pro rychlé prototypování, tam jsou vynikající. Na produkční weby je jako kodér nenasazuji.

 2. Michal Augustýn

  definice

  Jako ne-kóder (vlastně ani ne-moc webový vývojář), který o CSS frameworku nikdy pořádně neslyšel, jsem očekával v článku nějakou definici termínu „CSS framework“ – škoda, musel jsem si ji najít na Wikipedii.
  Každopádně díky za rozšíření obzorů a těším se na další díly :-)

 3. toka

  Chybka v ukázce

  Místo <!-- Levý postranní sloupec o šířce 8 sloupců --> by zřejmě mělo být <!-- Pravý postranní sloupec o šířce 8 sloupců -->. To jen aby to nemátlo začátečníky.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3067