14 komentářů k článku CoffeeScript: druhá dávka steroidů pro vaše skripty:

 1. ...

  Steroidy

  Ja by som ten vyrok poopravil, cokolvek s javascriptom ma skor docinenia s halucinogenmi. Ked uz tie steroidy, tak potom: Javascript, the visual basic on steroids.

  1. EskiMag

   Re: Steroidy

   Čo je to za výkrik do tmy? Žiadne argumenty – nič. Zaujímavá zhoda okolností je, že vo veľkej väčšine podobné „komentáre“ píše anonym. Ach…

 2. Pavel Křivánek

  Re: CoffeeScript: druhá dávka steroidů pro vaše skripty

  „…nasimulujeme si Smalltalkové insert: into:…“

  Asi tam mělo být inject:into:

  Já jsme asi poslední, kdo by tvrdil, že syntaxe JavaScriptu je povedená. Na druhou stranu mě CoffeeScript nijak zvlášť neoslnil. Je škoda, že když už si s ním dali tolik práce, tak ho nekoncipovali jako metajazyk. Věci, které mi na JavaSriptu chybí nejvíce (pokročilé manipulace se zásobníkem volání, plnohodnotný prototypový objektový model s delegací) CoffeeScript neřeší vůbec.

 3. David Grudl

  Blbý komentáře

  Blbý komentáře se necitují, ale mažou. To je pomalu totéž, jako kdyby Root Butik prodával trička s nápisem „Mám poruchu osobnosti.“ Ačkoliv … aha.

 4. imploder

  Ladění + matoucí switch

  IMHO nejdůležitější problém zůstává: ladění. Můžu ladit jen výsledný javascript, ne přímo CfS. A nikde jsem nenašel zmínku o tom, že by to Firebug nebo něco jiného mělo podporovat ani že překladač CfS umí vytvářet nějaké debug symboly. Je to zatím jenom spekulace do budoucna?

  Příkaz switch: ten nevytváří obyčejný switch, ale switch co má všude break. Takže pojmenování „switch“ je trochu matoucí. Lepší název by byl „select“ – tak se přesně to, co je „switch“ v CfS jmenuje v basicu.

   1. imploder

    Re: Ladění + matoucí switch

    Připadá mi logičtější „select“, zvlášť když už se case jmenujou jednotlivé návěští u switche.

    CfS je zajímavý jazyk, ale IMHO pro začátečníka zatím nevhodný, protože na ladění je potřeba znát JavaScript. Takže JS musím znát tak jako tak, nemůžu používat jenom CfS.

  1. Jiří Knesl

   Re: Ladění + matoucí switch

   Přiznám se, že ladění není až takový problém, jak jsem se bál.

   Předně mám třídy kraťoučké (třeba do 50 řádek, mám i třířádkové). Na většinu problémů člověk přijde jen pohledem do js konzole, na složitější je tu automatizované testování a test driven development.

   Taky při ladění dost pomáhá rozdělit si aplikaci do MVC.

   Nevýhodou je, že člověk nemůže snadno zapsat CoffeeScript přímo do JS konzole.

 5. Jiří Knesl

  Martine!

  Martine, co jsi mi to provedl. Chtěl jsem blogovat a teď místo toho dny ležím v node.js a CoffeeScriptu. :)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3383