9 komentářů k článku Bezpečný sandboxovaný iframe:

 1. Yossarian

  sandbox?

  Myslim, ze nasledujici dve odrazky si odporuji:

  Pokud iframu přidělíme prázdný atribut sandbox ……..

  – JavaScript se v rámci nespustí, to se nevztahuje pouze na JavaScript vložený značkou script, ale také na všechny inline handlery a URL typu javascript:. Bude se zobrazovat obsah ve značce noscript, přesně tak, jako kdyby skriptování zakázal sám uživatel.

  – Dokument může navigovat pouze obsah sebe sama, zavolání window.top.location vyvolá výjimku. (Vsadim obe boty, ze nevyvola :))

  1. Martin HassmanAutor příspěvku

   Re: sandbox?

   Postřeh dobrý, úvaha špatná. Zavolání window.top.location výjimku rozhodně vyvolá, nicméně k onomu zavolání vůbec nedojde. A podobně to platí i pro 2., 3. a 8., které rovněž používají JavaScript.

 2. peter

  otazka
  A co ak, is to iframe zmenim, pripadne uplne vymazem atributu sandbox cez firebug resp. aj v chrome a inde a poziadavku odoslem nasledovne, podobne ako ked sa ladia javascriptove veci za pochodu pri testovani? Je toto nejak osetrene v prehliadacoch? Moc sa v tom neorientujem, tak dakujem za vysvetlenie.

  1. Martin HassmanAutor příspěvku

   Re: otazka
   To projde jako jakákoliv jiná změna. Nechápu, proč by to mělo být nějak zvlášť ošetření. Není, být nemůže a není důvod, proč by mělo být.

   1. peter

    Re: otazka
    Mozem sa spytat ake je realne pouzitie v praxi, pripadne nejaky web, ktory to pouziva? Neorientujem sa v tom preto ma to zaujima. Dakujem.

    1. Martin HassmanAutor příspěvku

     Re: otazka
     Nezkoumal jsem zda to některý ze známých webů už nasadil, není důvod proč ne, v zásadě na většinu dnešních použití iframe se sandbox hodí, minimálně zakázání top-navigation. Pokud vás stále použití nenapadá, počkejte až se sandbox víc rozšíří a bude to jasnější.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3772