10 komentářů k článku Behat & Gerkin: (ne)jen testování PHP aplikací:

  1. Nikol JežkováAutor příspěvku

   Codeception
   O tomto nástroji jsem také již slyšela, ale zatím nevyzkoušela. Jistě bude velmi zajímavý.

  1. Nikol JežkováAutor příspěvku

   Re: BDD
   Dobrý den Aleši.
   Článek má lidem ukázat, že existuje nějaký Behat a k čemu ho lze využít. Mohou si udělat představu o tom, zda by se jim třeba tento nástroj hodil. Nejde o žádný návod a už vůbec lekci BDD.
   Těžko můžete soudit, jak pracuji nebo nepracuji. Co si představujete pod stavem být cool nevím. Je možné, že nejsem kůl. Zcela jistě chybuji, ale snažím se zlepšovat. Hůl na de mnou rozhodně nelámejte :-)

   1. alesroubicek

    Re: BDD
    Tak proč ten buzz word vůbec používat? Nejde mi o cool faktor nebo lámání hole, ale o používání termínu BDD, tam kde to není vhodné.

    1. RDPanek

     Re: BDD
     @ales muzes mi prosim priblizit, co přesně tady bylo použito aby to bylo označeno za buzz world, máš namysli nějakou formulaci věty, nebo spojení Behatu a BDD metodiky?

 1. MilanLempera

  Jaké všechny nástroje pro testování používáte?
  Díky za upozornění na zajímavý testovací framework. Zajímalo by mě, jaké všechny nástroje pro testování používáte?

  Jde mi o to, jestli píšete všechny testy v Behat, nebo jestli máte Behat pro zápis End-to-end testů, nebo user stories a unit testy v phpunit…

  Díky

  1. Nikol JežkováAutor příspěvku

   Re: Jaké všechny nástroje pro testování používáte?
   Ano, jak píšete. V Behatu píšeme webtesty (ty tvoří velkou část našich testů) a jinak užíváme PHPUnit. Rozmýšleli jsme i přechod na PHPSpec. Pracujeme hlavně v Symfony a integrace s Behatem zde je snadná.

 2. lubosdz

  Velmi pekne priklady
  Velmi pekne priklady, dobry clanok.
  Ja som doteraz pouzival Simpletest z dovodu jednoduchosti a produktivity, pripadne obcas z donutenia aj PHPUnit, ale tieto testing tools novej generacie vyzeraju naozaj hodné odskusania…

  1. Nikol JežkováAutor příspěvku

   Re: Velmi pekne priklady
   Přechod na nový nástroj vyžaduje jistou míru odvahy :-) Nelitujeme, vpluli jsme do Behatu celkem hladce a naše aplikace jen získaly na stabilitě. O Behatu jsme rozmýšleli asi půl roku, nyní „Behatíme“ téměř dva roky. Testy se mi píší snadno, rychle, jsou srozumitelné a dokážu si představit „co to vlastně dělá“. Osobně nemám ráda kryptické zápisy a Gherkin mi vyhovuje. Samozřejmě, programátor ve své práci vždy hledá různá řešení, ani s Behatem tomu nebude jinak.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=12926