6 komentářů k článku Alternativa k Django Rosetta: Django Translation Manager:

 1. pavels

  Brawo!
  Jen mala poznamka, ugettext() neni modul ale funkce. Take pises o ugettext_lazy() a pozdeji o lazy_ugettext().

 2. snakeyyy

  Z tohoto článku to vypadá opravdu dobře, ale dokumentace na githubu je o poznání stručnější a kdybych přečetl jen tu, nepochopil bych jak to funguje a jak to použít. Tudíž doporučuji ji doplnit.

 3. David Klouček

  vedle PHP pro běžné webové projekty stavíme rozsáhlejší systémy v Pythonu na frameworku Django

  Proč ne taky v PHP?

 4. Jan Češpivo

  Re: Proč ne taky v PHP?
  Ahoj,
  u nás (v COEXu) je toto dáno hlavně historickým vývojem. Rozhodnutí bylo zcela pragmatické. Před cca 10 lety jsme používali pro vývoj webových aplikací téměř výhradně PHP. Postupně jsme ale naráželi na limity udržovatelnosti našich už tehdy poměrně velkých aplikací. V té době ale v PHP neexistoval žádný skutečně použitelný webový framework, dokonce i Zend framework byl teprve v plenkách a OOP v PHP teprve nastupovalo spolu s pětkovou verzí. Po několika pokusech napsat vlastní framework a zjištění, že to není ta správná cesta, jsme začali pokukovat i po alternativách v podobě jiných programovacích jazyků a jejich frameworcích. Zaujalo nás už tehdy velmi slibně se rozvíjející Ruby on Rails a konkurenční Django. Ruby i Python byly oproti PHP mnohem vyspělejší jazyky s plnou podporou OOP. Oba frameworky měly podobné vlastnosti. Nakonec vyhrála čitelnost syntaxe, tedy Python a s ním i Django.

  Nechci tak říkat, že se v PHP nedají realizovat velké projekty. V PHP se v posledních letech vyrojilo velké množství dobrých frameworků a hlavně jazyk jako takový se hodně posunul.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=15721