Komentáře k článku

Adobe Dreamweaver: s čím vám textový editor nepomůže

Adobe Dreamweaver je prostředí spojující nástroje potřebné pro tvorbu, testování a správu webových stránek. V článku si stručně představíme jeho možnosti. Zbystřit by měli hlavně ti, kteří už chápou, že vedle „co“ (dobře udělaná webová stánka), je důležité i „jak“ (rychle, efektivně a tak, aby se na tom vydělalo).

Zpět na článek

13 komentářů k článku Adobe Dreamweaver: s čím vám textový editor nepomůže:

   1. Štěpán Bechynský

    Re: cena

    Pokud se za poslední cca rok nic nezměnilo, tak Aptana nemá řádně vychytané doplňování kódu. Nabízela nevalidní značky, např. v head klidně nabídla h1. Asi nikoho nepřekvapí, když doporučím Visual Web Developer 2010 Express (zdarma) nebo Expression Web 4, který umí porovnávat vzhled stránky v různých prohlížečích, které máte nainstalované, případně generuje náhled stránky v Safari (http://www.microsoft.com/expression/products/SuperPreview_Overview.aspx), má test na SEO, podporu PHP a další.

    1. Tom Krcha

     Re: cena

     To prohlizeni stranek je take soucasti Dreamweaveru – BrowserLab https://browserlab.adobe.com/en-us/index.html … je to online ci integrovane do DW a clovek muze testovat i na ruznych platformach – nejenom prohlizecich.
     U DW je paradni vyhodna integrace do cele Creative Suite 5. Napr. zminovana editace a vkladani bitmap v prubehu tvorby, jejich prerenderovani do jine velikosti atp. Petr si chysta ty stavnatejsi veci na dalsi clanky, tohle je spise uvod.

   2. petrpechacek

    Re: cena

    Ahoj, doporučuji Dw vykoušet (to nic nestojí) a udělat si v něm nějaký projekt. Při letmém otevření souboru a napsání pár řádků kódu toho moc nepoznáte – síla Dreamweaveru je v pokrytí celého procesu tvorby webu.

  1. Tom Krcha

   Studentske licence lze pouzivat komercne

   Jinak studentske licence lze pouzivat komercne, pokud jste student.

   14. 7. 2010 15:21 redakčně upravil Martin Malý, důvod: Odstraněna obchodní nabídka
 1. RH

  NetBeans

  No, osobně jsem Dw zkoušel (CS3) a vůbec mě nenadchnul. To radši píšu kód v NetBeans. Dělat v Dw kombinaci HTML a PHP, to byl opravdu děs. Třeba to ale od té doby trochu vychytali.

  1. Crimson

   Re: NetBeans

   Ano, NetBeans mi asi zatim prirostl k srdci nejvic. DW jsem taky zkousel (taky CS3) a nevim no, podle me je to taky dost otazka zvyku a preferenci.

 2. Miškin

  Re: Adobe Dreamweaver: s čím vám textový editor nepomůže

  DW je asi nejlepší program pro kodéry. Bohužel při testování nové verze se mi nepovedlo ideálně zprovoznit FTP (otevřu soubor, uložim). Dříve nebyly alternativy , ale dnes už je z čeho vybírat např. Aptana nebo velice kvalitní Komodo Edit.

  1. hobr

   Re: Adobe Dreamweaver: s čím vám textový editor nepomůže

   Vzhledem k vaší „inteligentní“ odpovědi bych řekl, že máte aspoň dva ;)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3278