Přejít k navigační liště

Zdroják » Autoři » Archivy pro Štěpán Bechynský

Archiv autora: Štěpán Bechynský

Hračička, programátor, kuchař, Microsofťák.

Různé
Články Různé

Internet of Things (IoT) je bezesporu velký buzzword dnešního IT. Na druhou stranu tento fenomén velmi vážně berou i společnosti jako je Amazon a Microsoft. Obě tyto společnosti v nedávné době oznámily podporu IoT ve svých cloud službách. Článek se bude věnovat podpoře IoT na Microsoft Azure, která byla oznámena dříve než na Amazon, takže jsem měl víc času se s ní naučit. Na AWS IoT se teprve chystám, ale je si to dost podobné, takže informace, které se dozvíte v tomto článku, jsou pro obě služby podobné.

Články Různé

V květnu oznámila společnost SimpleCell Networks (dříve Blue Cell) ve spolupráci s T-Mobile,  že začnou v ČR budovat síť pro komunikaci M2M, tedy Machine to Machine, populárně Internet of Things. Síť využívá technologii SIGFOX. Tento týden oznámili celoplošné pokrytí ČR na rok 2016. V článku se dozvíte, jak to celé funguje a uvidíte i praktické ukázky.

Různé
Články Různé

V tomto díle vytvoříme webovou stránku hostovanou na službě S3, která nám umožní poslat dotaz do garáže, zda je volná nebo ne. Použijeme k tomu knihovnu AWS SDK for JavaScript in the Browser, která umožňuje přímý přístup k AWS API z webového prohlížeče. Přístup zabezpečíme pomocí externího poskytovatele identity. V tomto příkladu použijeme Google+, ale můžete použít něco jiného.

Články Různé

Tento díl bude věnovaný knihovně boto pro Python. Tato knihovna zapouzdřuje komunikaci s AWS API. Uvidíte, jak správně manipulovat s klíči a jak posílat a číst zprávy služby Amazon SQS. Pokud vám nevyhovuje Python, tak není problém použít cokoliv jiného. AWS API SDK je dostupné pro většinu programovacích jazyků. Práce s klíči je v podstatě identická a na knihovně nezávislá.

Přístupnost není jen o splnění norem: nový pohled na inkluzivní design

Přístupnost a inkluze možná nepatří mezi nejžhavější témata digitálního světa – dokud o nich nezačne mluvit Vitaly Friedman. Na WebExpo 2024 předvedl, že inkluzivní design není jen o splněných checkboxech, ale hlavně o lidech. S energií sobě vlastní obrátil zažité přístupy naruby a ukázal, že skutečně přístupný web je nejen možný, ale i nezbytný.

Efektivnější vývoj UI nebo API: Co si odnést z WebExpo 2025?

Různé
Komentáře: 0
Jak snadno implementovat moderní uživatelské rozhraní? Které funkce brzdí rychlost vašeho webu? A kdy raději sami přibrzdit, abychom využitím AI nepřekročili etické principy? Debatu aktuálních dev témat rozdmýchá sedmnáctý ročník technologické konference WebExpo, která proběhne v Praze od 28. do 30. května. Který talk či workshop si rozhodně nenechat ujít? Toto je náš redakční výběr z vývojářských hroznů.

Zapřáhněte AI jako nikdy předtím. Květnová konference WebExpo přivítá hvězdy technologického světa

Od 28. do 30. května 2025 promění pražský Palác Lucerna na tři dny technologická konference WebExpo. Na programu je více než 80 přednášek a workshopů od expertů z celého světa. WebExpo tradičně propojuje vývojáře, designéry, marketéry i byznysové lídry a nabízí praktické dovednosti, strategické myšlení a přináší nejnovější trendy nejen v oblasti AI.