Říkají vám něco Navigation Timing, High Resolution Time, Resource Timing a User Timing? Víte, co je to Performance Timeline a co měří First Paint? Dnešní článek vás uvede do celé sady „timing“ specifikací, které se v prohlížečích objevily v posledních letech.
Archiv autora: Jan Prachař
Jan Prachař
JavaScript je jazyk, ve kterém se dají bez problémů používat postupy z funkcionálního programování. Jedním takovým a hojně používaným je návrhový vzor promise. V článku projdeme stručně jeho historii, pak se podíváme na jeho vztah k monádám a na závěr ho porovnáme s callbackovým asynchronním API, které v současnosti používá především Node.js.
Testy, které se krkolomně spouští, zobrazují nepřehledně výsledky nebo běží pomalu, budete spouštět málo a nakonec je přestanete psát. V článku pojednáme o tom, jak dosáhnout přesného opaku pomocí programu JsTestDriver. Ten umožní, aby se vaše javascriptové testy spouštěly snadno (třeba při každém uložení souboru v IDE), běžely rychle a navíc v několika prohlížečích najednou.
I když JavaScript používáte řadu let, můžete v něm narazit na místa, která vás překvapí, a kterým nerozumíte. Na některá taková temná místa si posvítíme v tomhle článku, zejména na logické hodnoty a operátory, operátor rovnosti, středníky aj.
V článku si probereme možnosti, jak optimalizovat rychlost načítání webové stránky v prohlížeči nezávisle na výkonnosti samotné aplikace na serveru. Tématem dne je optimalizace komunikace mezi serverem a prohlížečem, kešování a efektivita kódu, který prohlížeč zpracovává. Představíme si i některé užitečné nástroje.