Přejít k navigační liště

Archiv autora: Jakub Tesárek

Jakub Tesárek je programátor který se rozhodl, že už bylo dost špagetového kódu a že to tak nenechá. Přednáší, školí, natáčí videa a jak vidíte, tak i píše o čistém kódu a co dělat, aby čistý byl.

Komentáře: 23

Technický dluh

Každý kdo nějakou dobu programuje, to už nejspíš zažil – v kódu je absolutní chaos, úpravy trvají déle, než kdo předpokládal, noví programátoři se zaučují čtvrt roku, a když už se konečně podaří něco dokončit, tak je to samá chyba.

Komentáře: 13

Datový typ ENUM v PHP

Enum, enumerated nebo česky výčtový typ je datový typ, jehož použití na správném místě nám může pomoci zjednodušit návrh aplikace a učinit ho elegantnějším. Výčtové typy slouží k definici skupin předem známých hodnot a umožnění následné typové kontroly (Rudolf Pecinovský – Návrhové vzory). Výhody výčtového typu můžeme využívat i v návrhu PHP aplikace, pokud překonáme jisté obtíže s implementací.

Jak funguje proxy?

Posledních pár let mě baví se zabývat bezpečností aplikací. Čistě technicky. A když člověk tyhle věci implementuje, dostane se k zajímavým problémům, které by ho ani nenapadly. A tak se stalo, že jsem se dostal k proxy. Jako slepý k houslím.