Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Výsledky ankety The State of the Web 2008

Výsledky ankety The State of the Web 2008

Zprávičky Různé

Nálepky:

John Allsopp komentuje výsledky ankety, které se zúčastnila řada vývojářů a webdesignerů (celkem okolo 1200 lidí). John výsledky shrnuje. Téměř polovina respondentů používá Mac OS X Leopard a víc jak polovina používá obecně jiný OS než Windows. Méně jak 5 % respondentů používá Internet Explorer, 60 % jich používá Firefox, 21 % Safari a 4 % Google Chrome. Validátor pravidelně používá 70 % respondentů, zatímco 3 % z nich jej nepoužívají nikdy. Mikroformáty používá 35 % respondentů, JavaScript používá 95 %, téměř všichni používají nějaké javascriptové knihovny, nejvíce však jQuery, kterou používá 60 % respondentů.

Anketa obsahovala více jak 50 otázek. Pokud vás podobná čísla zajímají, přečtěte si celé shnutí, případně kompletní výsledky ankety.

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní

"… and over half use a non Windows Operating system. …"

Velký konflikt mezi AI firmami a Pentagonem

AI
Komentáře: 0
Americké firmy vyvíjející umělou inteligenci se ocitají uprostřed historického sporu s vládou. Konflikt mezi Anthropic a Pentagonem ukazuje, jak tenká je hranice mezi etickou autonomií firem a národní bezpečností - a jaké důsledky může mít označení „supply chain risk“ pro celou technologickou branži.

Jak Cloudflare během jednoho týdne s pomocí AI přepsal Next.js

Cloudflare přišel s experimentálním projektem vinext - alternativní implementací API frameworku Next.js postavenou na Vite. Nejde o adaptér ani překladač build výstupu. Jde o samostatnou reimplementaci, která zachovává veřejné rozhraní Next.js, ale běží nad jiným nástrojem a jiným runtime. Projekt navíc vznikl během jediného týdne a zásadní roli v jeho vývoji hrála umělá inteligence. Výsledek ukazuje nejen možné zrychlení buildů a menší výsledné balíčky, ale i proměnu samotného způsobu, jakým mohou frameworky vznikat.