Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Projekty Silverlight Contrib a Silverlight Extension se spojují

Projekty Silverlight Contrib a Silverlight Extension se spojují

Zprávičky Různé

Nálepky:

Autoři projektů Silverlight Contrib a Silverlight Extension včera oznámili, že se v příštích měsících oba projekty spojí v jeden. Spojením tak vznikne jeden z nejrozsáhlejších projektů rozšiřujících Silverlight 2, který bude čítat okolo 30 různých nástrojů, komponent či knihoven.

K tomuto kroku přistoupili autoři hlavně proto, aby centralizovali vývoj obou projektů a nabídli tak vývojářům Silverlightu větší pohodlí.

Oba projekty jsou poměrně mladé. Silverlight Contrib nedávno vydal svojí první oficiální verzi 1.0 a Silverlight Extension je v současnosti ve verzi Alpha 2. Do 29. března můžete na stránkách obou projektů hlasovat o tom, jaké by měl budoucí projekt nést jméno.

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Strategie a AI jako klíč. Do Prahy přijely špičky technologického světa

WebExpo 2025 ukázalo, jak se tvoří budoucnost. Třídenní technologická konference WebExpo 2025 přivedla do Prahy světové i české experty, kteří nabídli inspiraci napříč obory. Hlavním tématem byla propojenost disciplín, význam AI a potřeba otevřenosti vůči novým výzvám – včetně podpory legální imigrace. Ukázalo se, že inovace vznikají nejen v Silicon Valley, ale i tam, kde se nebojíme myslet jinak.

Přístupnost není jen o splnění norem: nový pohled na inkluzivní design

Přístupnost a inkluze možná nepatří mezi nejžhavější témata digitálního světa – dokud o nich nezačne mluvit Vitaly Friedman. Na WebExpo 2024 předvedl, že inkluzivní design není jen o splněných checkboxech, ale hlavně o lidech. S energií sobě vlastní obrátil zažité přístupy naruby a ukázal, že skutečně přístupný web je nejen možný, ale i nezbytný.

Efektivnější vývoj UI nebo API: Co si odnést z WebExpo 2025?

Různé
Komentáře: 0
Jak snadno implementovat moderní uživatelské rozhraní? Které funkce brzdí rychlost vašeho webu? A kdy raději sami přibrzdit, abychom využitím AI nepřekročili etické principy? Debatu aktuálních dev témat rozdmýchá sedmnáctý ročník technologické konference WebExpo, která proběhne v Praze od 28. do 30. května. Který talk či workshop si rozhodně nenechat ujít? Toto je náš redakční výběr z vývojářských hroznů.