Říjnová Poslední sobota zavítá do Liberce

Poslední říjnovou sobotu 29.10., se potkáme v libereckém coworkingovém centru. Hlavním sobotním tématem je „Efektivita.“

  • Marek Beniak, Peter Varga, Vít Novák: Vývoj produktu, anebo jak jsme zabili agilní vývoj
  • Tomáš Fejfar: Efektivní práce s PhpStormem
  • Tomáš Votruba: Jak zdarma hostovat na Githubu jemně dynamické stránky?
  • Martin Zlámal: deployment pomocí Ansible
  • Martin Štekl: Tipy pro odstraňování bugů z aplikace
  • Jan Tvrdík: Jak pomocí JSON schema validovat API požadavky/odpovědi
  • Jakub Chábek: Microservices – postřehy z O’Reilly conference

Trojice Marek Beniak, Peter Varga a Vít Novák z Heuréky nám poví svůj přiběh, ve kterém má hlavní roli agilní vývoj. Pokud chcete být efektivní při psaní kódu, tak jedniná možnost je výborně ovládat nástroj ve kterém program píšete. Tomáš Fejfar nám představí pokročilejši techniky v PhpStormu. Sem tam je potřeba udějat jednoduchou stránku a „nékde“ ji odhostovat. A co když ta stránka je takový jednoduchý blog. Tomáš Votruba nám představí řešení jak na platfomě Github Pages odhostovat trošku dynamické stránky. Automatizace je dcera efektivity, o tom snad není třeba diskutovat. Martin Zlámal nám předvede automatizační nástroj Ansible a jak si s jeho pomocí ušetřit práci. Jsme jenom lidé a jako takoví děláme chyby. Na tom není tak nic zajímavého, zajimávé je jak rychle a jak kvalitně dokážeme chyby najít a opravit. Martin Štekl nám prozradí pár tipů a triku jak na efektivní odstaňováni bugu. Při programování je vždy dobré vědět co nás čeká, tedy co očekává naše aplikace za vstupy nebo jaké jsou její výstupy. Jak na validaci pomocí JSON schema nám poví Honza Tvrdík. A na závér se o zkušenosti z O’Reilly conference, která byla zaměřena na microservices podělí Jakub Chábek.

Vstup na akci je zdarma, jen je nutné se přihlásit na srazy.info

Přednášky začínají v 15h – CML Coworkingový motor Liberce, Tř. 1.máje 868/11, Liberec. Více informací najdete na Nette fóru.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=19130