Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Reactive Brno Meetup 2016 #5

Reactive Brno Meetup 2016 #5

Zprávičky JavaScript

Nálepky:

Pozývame vás na piaty tohtoročný Reactive Brno Meetup. Našim spíkrom bude tentokrát Matúš Maty Fedák, senior programátor z VacuumLabs.

Meetup sa koná 15.12.2016 vo Vinnom sklepe na adrese Hlinky 102, 60300 Brno. Začíname o 19:00. Téma: Ako robiť databázy lepšie s Datomicom Datomic je revolučný databázový systém od firmy Cognitect, ktorá je zodpovedná aj za Clojure a ClojureScript.

Viac informácií o meetupe nájdete na Facebook evente.

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Cesta URL: co se děje, než se načte webová stránka

Když do adresního řádku prohlížeče napíšete webovou adresu a stisknete Enter, spustí se fascinující řetězec procesů, které propojují váš počítač s celým světem. Od překladu doménového jména na IP adresu, přes navázání šifrovaného spojení, až po vykreslení každého pixelu na obrazovce - to všechno se odehraje během zlomků sekundy. Pojďme se podívat, co se mezitím děje pod kapotou webu.

Stav SIMD v Rustu v roce 2025

Různé
Komentáře: 1
SIMD - neboli Single Instruction, Multiple Data - znamená, že procesor může jednou instrukcí zpracovat více datových prvků najednou. Typicky to znamená, že místo sčítání dvou čísel přičtete dvě sady čísel paralelně. To může přinést výrazné zrychlení například při zpracování obrazu, audia nebo numerických výpočtů. Pokud již SIMD znáte, tato tabulka je vše, co budete potřebovat. A pokud s SIMD teprve začínáte, tabulku pochopíte do konce tohoto článku