Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Proč je JavaScript skvělý?

Proč je JavaScript skvělý?

Nálepky:

Pod tímto provokativním titulkem se skrývá hezky sepsaný článek Nicka Morgana. S řádnou porcí nadsázky shrnuje zajímavé vlastnosti JavaScriptu, které z něj dělají opravdu působivý nástroj, a zmiňuje i věci, které z něj dělají noční můru.

PS: If Crockford builds JSON without quotes around the labels, it’s still valid JSON!

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Srigi

Suhlasim s clankom vo vsetkych bodoch. Sam u seba momentalne zazivam tretie obdobie „Javascriptoveho obrodenia“.

Prve bolo v casoch „Jak psat web“, taky ten wow moment „aha takto sa robi casovac“ a pod.

Druhy krat ma JS ocaril po prichode jQuery a tychto veci.

No a teraz si zacinam uvedomovat, ze z Javascriptu sa pomaly stava najdolezitejsi programovaci jazyk sveta. Ak chce clovek aj do buducnosti ostat pouzitelnym webdeveloperom, nesmie JS zanedbat. Naopak, treba sa rychlo doucit veci ako Closures, module pattern alebo prototypova dedicnost a zacat to pouzivat v praxi. Jedine tak nastupi na rychlo iduci vlak menom „HTML5 web applications“. Ak si ho necha ujst, v buducnosti ho caka lopata a monterky.

Jak dnes vybrat hosting?

Výběr hostingu v roce 2026 už není jen o ceně za měsíc. Ovlivňuje rychlost webu, jeho stabilitu, bezpečnost i to, jak snadno zvládne růst návštěvnosti. Sdílený hosting, VPS nebo cloud? V článku se podíváme na realistické scénáře, konkrétní poskytovatele i časté chyby, které vás mohou stát čas i peníze.

TypeScript 6.0 Beta – detailní rozbor všech změn

TypeScript 6.0 Beta nepřináší záplavu nových jazykových funkcí, ale představuje zásadní přechodovou verzi před přepsáním kompilátoru do jazyka Go. Mění výchozí nastavení, odstraňuje historické přežitky a zavádí determinističtější chování typového systému. Pro většinu projektů půjde o evoluční upgrade, pro některé ale může znamenat nutnost vyčistit roky starou konfiguraci před příchodem TypeScriptu 7.0.