Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » JSHint, nový kontrolér syntaktické správnosti JavaScriptu

JSHint, nový kontrolér syntaktické správnosti JavaScriptu

Zprávičky JavaScript, Různé

Nálepky:

Mezi lidmi, používajícími JavaScript, je důvěrně známý nástroj JSLint Douglase Crockforda, který kontroluje syntaktickou správnost skriptů. Tento nástroj odvádí sice dobrou práci, ale mnohými je kritizován za nadměrnou přísnost. Paul Irish (např. Modernizr) a Anton Kovalyov (vývojář v Disqus) proto přišli s komunitním forkem tohoto systému, který nazvali JSHint.

JSHint je, podle jejich slovm „JSLint pro skutečný svět, který netýrá váš kód“. Stejně jako JSLint určí syntaktické chyby, ale na rozdíl od něho přeskakuje věci, které jsou, podle Crockforda, „známé tím, že by mohly způsobit v projektech omyly“. Důvodem pak bylo nabídnout nástroj pro kontrolu syntaxe, který by nebyl zcela v moci jediného člověka s leckdy radikálním pohledem na svět, ale byl by spravován komunitou. Zdrojový kód JSHintu naleznete na GitHubu.

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
tdvorak

Ráno jsem se po přečtení téhle zprávičky pustil do implementace, JSLint jsme dosud využívali v rámci continuous integration, jen v rámci knihovny jslint4java. Kdyby měl někdo zájem o návod jak to rozeběhnout z command line, pokusil jsem se to popsat tady: http://www.tomas-dvorak.cz/clanky/jshint-a-spousteni-validace-javascriptu-z-prikazove-radky

Přístupnost není jen o splnění norem: nový pohled na inkluzivní design

Přístupnost a inkluze možná nepatří mezi nejžhavější témata digitálního světa – dokud o nich nezačne mluvit Vitaly Friedman. Na WebExpo 2024 předvedl, že inkluzivní design není jen o splněných checkboxech, ale hlavně o lidech. S energií sobě vlastní obrátil zažité přístupy naruby a ukázal, že skutečně přístupný web je nejen možný, ale i nezbytný.

Efektivnější vývoj UI nebo API: Co si odnést z WebExpo 2025?

Různé
Komentáře: 0
Jak snadno implementovat moderní uživatelské rozhraní? Které funkce brzdí rychlost vašeho webu? A kdy raději sami přibrzdit, abychom využitím AI nepřekročili etické principy? Debatu aktuálních dev témat rozdmýchá sedmnáctý ročník technologické konference WebExpo, která proběhne v Praze od 28. do 30. května. Který talk či workshop si rozhodně nenechat ujít? Toto je náš redakční výběr z vývojářských hroznů.

Zapřáhněte AI jako nikdy předtím. Květnová konference WebExpo přivítá hvězdy technologického světa

Od 28. do 30. května 2025 promění pražský Palác Lucerna na tři dny technologická konference WebExpo. Na programu je více než 80 přednášek a workshopů od expertů z celého světa. WebExpo tradičně propojuje vývojáře, designéry, marketéry i byznysové lídry a nabízí praktické dovednosti, strategické myšlení a přináší nejnovější trendy nejen v oblasti AI.