Internet Explorer 9 bude pravděpodobně podporovat SVG

S tím, jak se blíží vydání Internet Exploreru 8 (release candidate by mohl vyjít již příští týden), vyvstávají otázky, jak bude vypadat verze následující, tudíž devátá. O té není zatím prakticky nic známo. Na včerejším chatovacím setkání s vývojáři IE padla poměrně zajímavá informace: Oficiální plán pro IE9 zatím neexistuje, ale nativní podpora SVG je pravděpodobná. Důraz bude také kladen na zlepšení javascriptového enginu (ostatní prohlížeče je zrychlují a IE by jinak zůstal příliš daleko vzadu). Obojí zmiňuje Michael Calore na svém blogu u Wired. Kompletní přepis ze včerejšího setkání nebyl zatím ještě publikován, ale později si budeme moct celou diskusi přečíst.

Připomeňme, že IE je poslední prohlížeč, který neobsahuje alespoň základní podporu formátu SVG. Jedná se pravděpodobně o poslední překážku, která brání pořádnému rozšíření formátu SVG po webu. Formát SVG začal vznikat již před deseti lety. Do příchodu IE9 ještě několik let uběhne, ale fanoušci tohoto formátu se jeho většího rozšíření zřejmě konečně dočkají.

Stojí za zmínku, že podporu SVG vyžaduje test Acid3 (připravovaný test Acid4 jej bude vyžadovat ještě důrazněji) a není jistě náhodou, že se o SVG vývojáři IE nyní zajímají. Pokud byste chtěli předpovědět, jaké další novinky se v IE9 objeví, není zřejmě nic jednoduššího, než si prostudovat, jaké další testy Acid3 obsahuje.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 10

Přehled komentářů

dayvee bullshit
Martin Hassman Re: bullshit
docotrX IAIAIAIAIA
Anonym Re: IAIAIAIAIA
Anonym RE: Internet Explorer 9 bude pravděpodobně podporovat SVG
Martin Hassman RE: Internet Explorer 9 bude pravděpodobně podporovat SVG
Robo Ešte šokujúcejšia novinka!
Anonym Re: Ešte šokujúcejšia novinka!
Anonym Re: Ešte šokujúcejšia novinka!
Mirek Re: Ešte šokujúcejšia novinka!
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=446