Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Ideone: Zdrojový kód, který pracuje

Ideone: Zdrojový kód, který pracuje

Zprávičky Různé

Web Ideone nabízí zajímavou službu: můžete na ni nahrát zdrojový kód v některém z podporovaných programovacích jazyků. Tento kód je přeložen a můžete jej přímo spustit. Na webu pak lze vidět výsledky. Čtenář si tak může zdrojový kód nejen prohlédnout, ale vidět i výsledky jeho běhu. Například si můžeme ověřit Hello World v jazyce Brainfuck: http://ideone­.com/uKDOJSHd Služba nabízí i API pro snazší integraci.

Podporované jsou následující jazyky: Ada, Assembler (x86/nasm), AWK, Bash, bc, Brainfuck, C, C#, C++, CLIPS, Clojure, COBOL, Common Lisp, D, Erlang, Forth, Fortran, Go, Haskell, Icon, Intercal, Java, JavaScript, Lua, Nemerle, Nice, Ocaml, Pascal, Perl, PHP, Pike, Prolog, Python, Python3, R, Ruby, Scala, Scheme, Smalltalk, Tcl, Unlambda, Visual Basic, Whitespace

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Yenn

Pěkná věc. Umí to pracovat se soubory? Zažil jsem situaci, kdy kvůli nějakému mysterioznímu nastavení ve Windows program (spuštěný v NetBeans) nebyl schopný načíst soubor, protože Windows skrývaly přípony, tedy „file.txt“ byl ve skutečnosti „file.txt.txt“. Pro tyhle případy by Ideone byla fajn záchrana pro jednoduché otestování programu.

tlustoch

Viz http://ideone.com/ywmg9f4w

Windowsová specifika se tam zřejmě moc testovat nedají…

bash fork bomb

Kdybyste tam nekdo zkouseli bash fork bomb, tak je tady :) http://ideone.com/S4499t1G

Sajbrhlava z Proxima Centauri

Nejak tam ten Tor exit server nemuzu rozjet :-(

Karel

Trochu mně zarazilo, že umí „assembler“. V přehledu příkladů pak píší, že používají (nasm-2.07). To už smysl dává.

Prosím, nepište, že „assembler“ je jazyk (a když kopírujete tak buď doplňujte nebo komentujte). Je to typ jazyka, něco jako „funkcionální jazyk“, „imperativní jazyk“ atd. Implementace se zásadně liší podle platformy (Z80 a MC68000 si jsou podobné asi jako Python a Java – přestože jsou to vstevníci), ale i v rámci jedné platformy bývá několik různých (až nekompatibilních) implementací.

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.