GDG ČVUT zve na aDevMeetup #7 o databázích v Androidu

Google Developer Group na ČVUT (součást GUG.cz) pořádá 14.5. další setkání Android vývojářů z cyklu aDevMeetups. Tentokrát bude přednášet Michal Havryluk na téma Jak efektivně pracovat s databází.

SQLite databáze je jednou z klíčových komponent operačního systému Android pro ukládání dat. Byla navržena jako extrémně rychlé a spolehlivé úložiště. Málokdo je však schopný databázi využívat naplno a pracovat například s transakcemi. V rámci přednášky se podíváme nejenom na samotnou databázi, ale i na související komponenty jako je ContentProvider nebo Loader a jak to celé poskládat dohromady. Než ve svém dalším projektu použijete první ORM knihovnu, která vám přijde pod ruku, přijďte se podívat, jaké možnosti jsou obsaženy již v základním Androidu.

Michal Havryluk se v současné době zabývá zakázkovým vývojem pro Android. Jeho poslední prací je například nákupní aplikace pro Alza.cz. Je autorem a přednášejícím předmětu Programování pro operační systém Android na FIT ČVUT a dlouholetým redaktorem serveru Mobil.cz. Má za sebou řadu aplikací od těch bankovních až po terminálové a vyhlíží další zajímavé projekty.

Vstup je zdarma, registrace nutná na webu akce nebo na G+ eventu.

(Zaslal David Vávra)

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=8065