Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Deset jednořádkových perliček pro ohromení kamarádů

Deset jednořádkových perliček pro ohromení kamarádů

Zprávičky Různé

Před časem vyšel článek s deseti perličkami v jazyku Scala – ukázky jednoduchých činností (součet prvků v poli, hledání maxima / minima, načítání dat ze souborů), které lze vyřešit v jazyku Scala jednořádkovým zápisem. Na tento seznam zareagoval Ricardo Tomasi seznamem deseti perliček pro CoffeeScript. V něm ukazuje řešení stejných příkladů v CoffeeScriptu (s výjimkou toho posledního).

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
8 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Kreeki

S mixinem Enumerable se dají v Ruby také dělat podobné a i jiné výborné kousky. Module: Enumerable [ruby-docs.org]

aa

Tohle jde dnes delat skoro v kazdem jazyce, treba i v C#.

v6ak

Jo, ale v Ruby to není typesafe…

v6ak

Mám pocit, že o Scale tu čtu čím dál častěji. Nedávno jsem někoho slyšel prorokovat, že Scala je budoucnost :-)

Já
blizz

[0..10]
|> List.map (fun i -> i * 2)

blizz

ešte ma napadlo keď rozšírim typ List o metódu map

type List<‚a> with member l.map (f) = List.map f l

tak sa môžem použiť podobný zápis ako v CoddeScripte

[0..10].map (fun i -> i * 2)

v6ak

Na jednu stranu, něco na tom je. Javu jsem už nechtěl a do Ruby, Pythonu apod. jsem se nechtěl pouštět kvůli dynamickému typování.

Na druhou stranu, Scala tu přecejen má svoje místo. Napadají mě třeba automatické konverze, které dovedou čistým způsobem nahradit monkey patching. (Prý jsou pro Ruby taky plánovány, ale dají se čekat ztráty výkonu – implementovat to bez ztráty výkonu je se statickým jazykem mnohem jednodušší. A navíc, inovativní je zde Scala…) Taky si vzpomínám na blogpost autora Groovy (takové Ruby pro Javisty), kde Scalu chválil: http://macstrac.blogspot.com/2009/04/scala-as-long-term-replacement-for.html

Přístupnost není jen o splnění norem: nový pohled na inkluzivní design

Přístupnost a inkluze možná nepatří mezi nejžhavější témata digitálního světa – dokud o nich nezačne mluvit Vitaly Friedman. Na WebExpo 2024 předvedl, že inkluzivní design není jen o splněných checkboxech, ale hlavně o lidech. S energií sobě vlastní obrátil zažité přístupy naruby a ukázal, že skutečně přístupný web je nejen možný, ale i nezbytný.

Efektivnější vývoj UI nebo API: Co si odnést z WebExpo 2025?

Různé
Komentáře: 0
Jak snadno implementovat moderní uživatelské rozhraní? Které funkce brzdí rychlost vašeho webu? A kdy raději sami přibrzdit, abychom využitím AI nepřekročili etické principy? Debatu aktuálních dev témat rozdmýchá sedmnáctý ročník technologické konference WebExpo, která proběhne v Praze od 28. do 30. května. Který talk či workshop si rozhodně nenechat ujít? Toto je náš redakční výběr z vývojářských hroznů.

Zapřáhněte AI jako nikdy předtím. Květnová konference WebExpo přivítá hvězdy technologického světa

Od 28. do 30. května 2025 promění pražský Palác Lucerna na tři dny technologická konference WebExpo. Na programu je více než 80 přednášek a workshopů od expertů z celého světa. WebExpo tradičně propojuje vývojáře, designéry, marketéry i byznysové lídry a nabízí praktické dovednosti, strategické myšlení a přináší nejnovější trendy nejen v oblasti AI.